خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
عارف/1 رئیس فراکسیون امید در پاسخ به سوالی در مورد رای سنای آمریکا به تمدید ۱۰ساله تحریم آمریکا علیه ایران اظهار کرد: دولت ایالات متحده آمریکا باید بداند که اگر بخواهد در نظام بین الملل اعتماد به کشورش را زیر سوال نبرد راهی جز وتوی مصوبه سنای آمریکا ندارد.

به گزارش «نماینده»، محمدرضا عارف در پاسخ به سوالی در مورد رای سنای آمریکا به تمدید ۱۰ساله تحریم آمریکا علیه ایران اظهار کرد: دولت ایالات متحده آمریکا باید بداند که اگر بخواهد در نظام بین الملل اعتماد به کشورش را زیر سوال نبرد راهی جز وتوی مصوبه سنای آمریکا ندارد.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران ضمن پایبندی به تعهدات بین المللی مطمئنا واکنش جدی را در برابر این اقدام سنای آمریکا نشان خواهد داد و مانند گذشته راه خود را با توجه به منافع ملی ادامه می دهد.

عارف گفت: مسوولان سیاست خارجی ایران نیز مانند گذشته باید با هوشیاری، اقدامات کشورهای مرتبط با برجام به خصوص دولت جدید آمریکا را که به نظر می رسد می خواهد هزینه نقض برجام را متوجه ایران کند به دقت رصد و موضع گیری مناسب با توجه به منافع ملی ایران اتخاذ کنند.

سنای آمریکا شب گذشته با اکثریت مطلق(۹۹ رای موافق - صفر رای مخالف) تمدید قانون تحریم‌ها علیه ایران را برای یک دوره ۱۰ساله دیگر تصویب کرد.

پیش از این مجلس نمایندگان آمریکا تمدید قانون تحریم‌های ایران را با اکثریت آرا برای یک دوره ۱۰ ساله دیگر به تصویب رسانده بود.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/397326

خبر فوق مربوط به رسانه نماینده می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم