خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:

یک کارشناس اقتصادی با بیان این که قبح فساد در کشور شکسته شده، نسبت به پنهان شدن مدیران پشت شعار اقتصاد مقاومتی هشدار داد و گفت: ای کاش یک مرکزی برای رصد وعده و وعیدهای مدیران وجود داشت تا هیچ کس، بیش از ظرفیت و توانایی خود حرف نزند.

خبرگزاری تسنیم: محمد حسین برخوردار با اشاره به ضرورت مقابله با فساد سیستماتیک در کشور اظهار داشت: آنچه از اوضاع و احوال اقتصاد کشور مشهور است، آن است که درآمدهای نفتی کشور کاهش پیدا کرده و به تبع آن سهم افراد و گروه هایی که سال ها مشغول برداشت های نجومی و ناعادلانه از بیت المال بودند، کاهش پیدا کرده و به این جهت رو در روی مردم قرار گرفته اند تا بتوانند رانت های بیشتری جذب کنند یا اینکه مانع ازدست رفتن، کاسبی های خود از دوره تحریم شوند.

وی با تاکید بر این نکته که قبح فساد در اقتصاد ایران شکسته شده، ادامه داد: مهمترین نیاز امروز اقتصاد ایران، مبارزه ساختارمند با فساد سیستماتیک است. باید تلاش کنیم که اقتصاد کشور تبدیل به یک اتاق شفاف و شیشه ای شود و هر کس پاسخگوی فعالیت ها، مسئولیت ها و درآمدهای خود باشد.

برخودار با اشاره به احتمال بهره برداری های حزبی، جناحی و تخریبی از اصل شفاف سازی، اضافه کرد: البته بی تردید شفافیت با افشاگری تفاوت ماهوی دارد و نمی توان به بهانه شفافیت، حریم خصوصی افراد را دست خوش تعدی کرد و امنیت اقتصادی کشور را دچار اختلال کرد.

به گفته برخوردار، مردم شاهد آن هستند که برخی از کسانی که تا چند سال پیش، وضعیت اقتصادی چندان ممتازی نداشتند، در دوره های اقتصادی خاص، ناگهان صاحب سرمایه های نجومی شده اند و حتی بخشی از سرمایه های خود را به دبی و ترکیه انتقال داده اند .

وی ادامه داد: مبارزه با فساد، موضوعی جزیره ای و تک بعدی در سرنوشت یک ملت نیست، بلکه موضوعی فراگیر است که وابستگی تام به تعامل و همگرایی همه مولفه های تاثیرگذار دارد و در این میان نکته قابل توجه آن است که همگرا شدن این نیروها نیازمند یک برنامه استراتژیک و بلند مدت مبتنی بر «خرد جمعی همه صاحبان اندیشه و فعالان اقتصادی» است.

برخوردار تصریح کرد: متاسفانه به محض طرح موضوعات کلان از سوی مقام معظم رهبری، برخی افراد با هوشمندی و رندی زائد الوصف، خود و فعالیت های اقتصادی وابستگان خود را پشت رهنمود ها و پیام های ایشان، پنهان می کنند. این، خود یک فساد جدی در اقتصاد کشور است که باید با آن مقابله شود.

وی ادامه داد: امروز سخن راندن از اقتصاد مقاومتی، تبدیل به شعار برای برخی مدیران شده تا بتوانند به بهانه آن، مسیر تحقیق و تفحص ها و بازرسی ها را از خود دور کنند.

برخوردار تاکید کرد: ای کاش یک مرکزی برای رصد وعده و وعیدهای مدیران وجود داشت تا هیچ کس، بیش از ظرفیت و توانایی خود حرف نزند.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/397288

خبر فوق مربوط به رسانه فردا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم