خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
مدیرعامل آسایشگاه کهریزک البرز گفت: ۹۰ درصد کودکان آسایشگاه، کارتن‌خواب، مجهول‌الهویه و فاقد سرپرستند و هر روز یک کودک رها شده به مجموعه ما سپرده می شود که این به معضل تبدیل شده است.به گزارش ایران اسلامی، افشین وجدانی روشن گفت: هر 8 دقیقه یک کودک معلول به دنیا می آید، بین 10 تا 15 درصد جمعیت هر جامعه را معلولیت دربرمی گیرد که 3 تا 4 درصد آن معلولیت بارز است.

وی ادامه داد: در حال حاضر، سهم عوامل ژنتیک در تولد کودک معلول، کمتر و عامل حوادث بیشتر شده است.

وی گفت: برای افراد معلولی که در آسایشگاه کهریزک نگهداری می شوند همانند تعرفه بهزیستی 860 هزار تومان در ماه دریافت می شود، این در حالی است که 90 درصد کودکان معلول این آسایشگاه فاقد سرپرست و کارتن خواب هستند و 10 درصد مابقی، خانواده هایی هستند که تا سقف 50 هزار تومان می توانند پرداخت کنند.

وی گفت: ما اهرم قانونی نداریم که بتوانیم کودکان معلول و بی خانمان را از سطح خیابان ها جمع آوری کنیم.

وجدانی روشن گفت: در آسایشگاه کهریزک البرز سه گروه معلول بزرگسال، سالمند و کودک معلول داریم که 55 درصد کل بستری ها افراد کارتن خواب، مجهول الهویه و فاقد سرپرستند، اما در کودکان 90 درصد آنان فاقد سرپرست هستند.

مدیرعامل آسایشگاه کهریزک البرز گفت: روزانه در آسایشگاه ما کودکان معلولی که فاقد سرپرست هستند در جلوی درِ آسایشگاه رها می شوند که یک معضل شده است.

وی در پایان گفت: ۳۶۵ معلول، سالمند و بیمار در مجموعه کهریزک البرز نگهداری می شوند.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/397284

خبر فوق مربوط به رسانهایران اسلامی می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم