خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
خبرگزاری فارس: آمریکا منتظر عواقب نقض برجام باشد/ مجلس عکس‌العمل متقابل خود را نسبت به مصوبه سنای آمریکا نشان می‌دهد

سهیلا جلودارزاده نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به تصویب قانون تمدید 10 ساله تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران در سنای آمریکا، اظهار داشت: با تصویب این قانون موضوعی که به رجل سیاسی دنیا ثابت می شود این است که از ابتدا هم جمهوری اسلامی ایران قصد دشمنی نداشته است، بلکه ابرقدرتی به نام آمریکاست که قبل از انقلاب اسلامی چشم به منابع ایران داشته و در امور داخلی ایران دخالت هم کرده است، این موضوع در اسناد لانه جاسوسی آمریکا و رفتارهای بعدی این کشور وجود داشته است.

وی افزود: اگر آمریکایی ها بخواهند تحریم ها علیه ایران را ادامه دهد، موضوعی که همیشه روی آن اعتقاد داشته ایم و آن را دیده و تجربه هم کرده ایم که همان هدف آمریکا برای براندازی نظام جمهوری اسلامی است بالاخره به جهانیان ثابت می شود.

این عضو فراکسیون امید مجلس با تأکید بر اینکه مجلس شورای اسلامی عکس العمل متقابل خود را نسبت به این مصوبه سنای آمریکا نشان خواهد داد، گفت: ما سال هاست بدون آمریکا زندگی کردیم، درست است که هزینه های زیادی هم برای این موضوع پرداخت کردیم اما بالاخره پرداخت کردیم و دیگر برای ما فرقی نمی کند، ما بارها هویت ملی و اقتدار ایرانی بودن مان را به دنیا ثابت کردیم و باز هم همان راه را ادامه می دهیم.

وی در ادامه درباره مغایرت این مصوبه سنای آمریکا با توافق هسته ای و نقض برجام، توضیح داد: مراجع بین المللی که به عنوان حَکَم تعیین شده بودند باید در مورد این مسئله قضاوت کنند.

جلودارزاده در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه نظر شما به عنوان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در این زمینه چیست؟ گفت: این موضوع تحریمی از قبل بوده است، باید ببینیم در موارد برجام لغو این تحریم قید شده بود یا نه، اگر قید شده باشد، آمریکایی ها با این مصوبه برجام را نقض کرده اند.

این عضو فراکسیون امید مجلس همچنین در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه رهبر معظم انقلاب پیش از این در این باره گفته بودند اگر قانون تمدید 10 ساله تحریم های ایران تصویب شود، قطعاً و بدون تردید نقض برجام است، نظر شما در این باره چیست؟ خاطرنشان کرد: بنده این موضوع را دیدم، دقیقاً همین طور است، مجموعه ای که در مذاکرات هسته ای بودند، باید قدم بعدی را تعیین کند، چون مسئله امنیت ملی مطرح است و مجلس شورای اسلامی هم راجع به این مسئله بحث می کند و تصمیم مناسب را در این زمینه می گیرد، بالاخره توافقی انجام شده که برای ما حُکم قانون را داشته است، آن طرفی که قانون را نقض می کند عواقب آن را هم می بیند.

انتهای پیام/


-----------------------------------------------------------------------------
تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی هشدار نیوز لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.
لینک کوتاه: betanews.ir/news/397278

خبر فوق مربوط به رسانه هشدار نیوز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم