خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
imagesنماینده ولی فقیه در کاشان در واکنش به تصویب طرح تمدید ۱۰ ساله تحریم های ایران توسط سنای آمریکا گفت: دولتمردان و سیاستمداران صهیونیستی و آمریکایی هنوز ماهیت مقتدر امت اسلام و ملت ایران را نشناخته اند.

به گزارش صاحب نیوز، آیت الله عبدالنبی نمازی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان کاشان، در واکنش به تمدید تحریم های ضدایرانی تا سال 2026 توسط سنای آمریکا اظهار کرد: برخی خواص که معتقدند با آمریکا باید مذاکره کرد و در برابرش زانو زد و تسلیم شد باید آگاه باشند که خباثت از سراسر وجود شیطان بزرگ جاری است.

وی با اشاره به اظهارات سخنگوی کاخ سفید مبنی بر در اختیار داشتن ابزار برای مقابله با جمهوری اسلامی به دلیل عدم رعایت حقوق بشر و عدم تبعیت از قوانین و مصوبات شورای امنیت، خطاب به دولتمردان آمریکایی گفت: شما طرفدار حقوق بشر هستید پس جنایات آل سعود با هدایت و پشتیبانی چه کسانی صورت می گیرد و بازداشت و آزار و اذیت زنان و کودکان فلسطینی با حمایت چه دولتی انجام می پذیرد.

امام جمعه کاشان افزود: امت اسلام یک هزار و 400 سال است که تحت تحریم اقتصادی، سیاسی و فرهنگی مستکبران از بنی امیه و بنی العباس تا به امروز بوده اند اما هیچگاه شیعه در برابر زورگویان تسلیم نشده است.

آیت الله نمازی با بیان اینکه فرهنگ تشیع عزت مداری و جهاد با دشمنان است تأکید کرد: عاشورا راه را برای شیعه و ملت ایران مشخص کرده است که همانا حفظ و استمرار شعار «هیهات من الذله» است.

وی در بخش دیگری از خطبه ها با گرامیداشت ایام هفته بسیج به تعابیر امام راحل در خصوص بسیج اشاره کرد و گفت: چنانکه امروز حفظ این فرهنگ را در کشورهایی نظیر عراق و سوریه مشاهده می کنیم و همانطور که مشخص است ارتش این کشورها بدون حمایت نیروهای مردمی و بسیج امکان پیروزی بر داعش را ندارد.

نماینده ولی فقیه در کاشان همچنین با تبریک روز دانشجو به جامعه دانشگاهی کشور بر لزوم اهتمام به رهنمودهای مقام معظم رهبری در این عرصه تأکید و عنوان کرد: رسالت بزرگی بر دوش دانشجویان و اساتید می باشد که همانا به کارگیری تمام ظرفیت های مادی و معنوی در راستای پیشرفت و توسعه علمی، صنعتی و مادی کشور همراه با رشد معنوی، اخلاقی و سیاسی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری به برگزاری باشکوه مراسم اربعین در کشورهای مختلف جهان نیز اشاره کرد و سکوت رسانه های غربی در برابر این اتفاق را نشانه خشم آنان از حماسه پیروان مکتب اباعبدالله الحسین(ع) دانست.

وی همچنین سایر مناسبت ها نظیر هفته وقف را نیز گرامی داشت و نمازگزاران را به لزوم توجه به این عمل ارزشمند توصیه کرد.

انتهای پیام/کاشان اول/ع

لینک کوتاه: betanews.ir/news/397266

خبر فوق مربوط به رسانهصاحب نیوز می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم