خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
خبرگزاری فارس: فساد 8 هزار میلیاردی صندوق ذخیره فرهنگیان باعث بی‌اعتمادی معلمان شده است/ درماندگی آموزش و پروش در صیانت از سرمایه فرهنگیان

رضا تقوی دبیر جامعه اسلامی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی ، گفت: از آنجا که آموزش و پرورش با بیش از 13 میلیون دانش‌آموز و معلم بزرگترین سازمان تربیت نیروی انسانی کشور است، برای جمهوری اسلامی یک وزنه قدرت محسوب می‌شود و اگر فرصت‌ها و تهدیدهای پیش روی این مجموعه عظیم مورد توجه قرار نگیرد، خروجی این مجموعه پرورش انسان‌هایی آگاه، سالم و آینده‌ساز نخواهد بود.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش با تربیت نسلی منفعل، دارای کمترین خودباوری، روحیه مسئولیت‌پذیری و وظیفه‌شناسی، بسترهای نفوذ و تهاجم فرهنگی دشمن را بیش از پیش فراهم می‌کند و البته باید دانست که مناسب‌ترین و بهترین بسترهای مقابله با نفوذ فرهنگی نیز همین سازمان است.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: مقام معظم رهبری (مدظله) طی سالیان متمادی توصیه‌های فراوانی جهت تجهیز در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن داشته‌اند و یکی از مهم‌ترین تدابیر آن را تربیت جوانان و نوجوانان و کودکان با تربیت اسلامی دانسته‌اند.

تقوی تاکید کرد: البته معلمان والاتر از آن هستند که با وجود مشکلات فراوان مالی و معیشتی، رسالت سنگین خود را به فراموشی بسپارند اما متأسفانه آینده این رسالت توسط مسئولین کلان آموزش و پرورش در برابر تهدید بزرگی قرار گرفته است چرا که ماده 28 راه را برای اشتغال بسیاری از افرادی که از بیکاری رنج می‌برند باز کرده و این افراد می‌توانند بدون طی مراحل آموزش کافی موقعیت شغلی مناسبی پیدا کرده و شاغل شوند.

وی گفت: باید توجه داشت که کم توجهی به تربیت معلم و مراکز تربیت معلم، خسارت جبران ناپذیری برای آینده کشور خواهد داشت. علاوه بر توجه به مراکز تربیت معلم، توجه به شرایط معلمین فعلی هم از اهمیت بالایی برخوردار است.

دبیر جامعه اسلامی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی اظهار داشت: این روزها علاوه بر وضع نامناسب معیشتی معلمان، فساد 8 هزار میلیاردی صندوق ذخیره فرهنگیان موجبات بی اعتمادی معلمان و به وجود آمدن این سؤال شده که آیا این وزارتخانه آنقدر درمانده بوده که توانایی صیانت از اعتماد و سرمایه فرهنگیان را نداشت؟ و اینکه باید پرسید وزیر آموزش و پرورش چه راهکاری برای برخورد با چپاول گران بیت المال دارد؟

انتهای پیام/


-----------------------------------------------------------------------------
تذکر: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی هشدار نیوز لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، در بخش ویژه منتشر گردد.
لینک کوتاه: betanews.ir/news/397265

خبر فوق مربوط به رسانههشدار نیوز می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم