جشنواره نوروزی
تاریخ دریافت خبر: بازدید: 630

دانگ فنگ AX3
در نمایشگاه خودرو گوانجو ۲۰۱۶، کمپانی دانگ فنگ چین که شریک تجاری پژو شناخته می شود، نسخه ای متفاوت از اتاق سه پژو را برای نمایشگاه آورده بود. این خودرو که نوعی کراس و استیشن به حساب می آید، در بازار چین با نام AX3 عرضه می شود. AX3 خودرویی است که از پلتفرم و کابین دانگ فنگ H30 برای آن استفاده شده است و با توجه به قطعات بدنه،در بسیاری از فرایند تولید با H30 کراس برابر است.

دانگ فنگ AX3
برخی کارشناسان صنعت خودرو احتمال می دهند که کمپانی دانگ فنگ بزودی ظاهر AX3 را بر روی H30 کراس پیاده کند. زیرا در نگاه بسیاری از بازدیدکنندگان، این استیشن کراس تنها به نوعی فیس لیفت H30 کراس محسوب می شود و با توجه به سبک جدید طراحی دانگ فنگ، بزودی باید تمام محصولات خود را با خط طراحی ثابت به بازار عرضه کند. در بخش کابین نیز این خودرو متحول شده و به نسبت H30 کراس منطقی تر طراحی شده است. مانیتور به سمت بالا آمده و دیگر از قواعد ارگونومی خارج نیست. جالب است بدانید که نسخه اتوماتیک AX3 به موتور ۱٫۵ لیتری مجهز شده که نسبت به TU5 پیشرفته است و ۱۱۳ اسب بخار را با گشتاور ۱۴۵ نیوتون متر تولید می کند. در حال حاضر موتور ۱٫۴ لیتری توربو ۱۳۸ اسب بخار این خودرو نیز تنها در نسخه های دنده ای به بازار چین معرفی شده است. در بحث ایمنی این خودرو قوی تر ظاهر شده است و پیش بینی می شود که H30 کراس فیس لیفت هم در آینده نزدیک به امکانات این خودرو مجهز شود. نسخه فول اتوماتیک AX3 شش کیسه هوا دارد و به سیستم های کنترل پایداری الکتریکی مجهز شده است. اما جالب است بدانید که در حال حاضر این خودرو تنها با سیستم تهویه دستی تولید می شود و دیگر برای آن نسخه تهویه مطبوع اتوماتیک در نظر نگرفته اند. قیمت AX3 در بازار چین حدود ۴۵ میلیون تومان در نسخه فول اتوماتیک است و احتمال داده می شود که با انتقال طرح بدنه و کابین آن به H30 کراس، تا حدی روی قیمت نسخه فیس لیفت تاثیر بگذارد.

دانگ فنگ AX3
گروه مستند اسب بخار

لینک کوتاه: betanews.ir/news/397225

خبر فوق مربوط به رسانهاسب بخار می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم