خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
بندر گناوه مدیرعامل یک شرکت ایرانی از ورود تجهیزات استراتژیک بندری سبز به کشور برای اولین بار خبر داد و گفت:‌ با نصب و بهره‌برداری از این تجهیزات در دهه فجر امسال ظرفیت بندر گناوه به یک میلیون تن افزایش می‌یابد.

عبدالحسین خدری در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم با یادآوری این که گناوه اولین بندری بود که سال 85 به بخش خصوصی واگذار شد، اظهار کرد: این بندر طی سال های اخیر بالاترین رشد را در بین بنادر کشور داشته به طوریکه در حوزه جنرال کارگو، صادرات و کانتینری روند رو به رشدی را طی کرده است.

وی افزود: با توجه به همین رشد و پیش بینی های صورت گرفته در خصوص آینده این بندر، خرید تجهیزات استراتژیک سبز در دستور کار قرار گرفتف در این راستا تجهیزاتی شامل 3 دستگاه ترانستینر، 4 دستگاه ترمینال تراکتور به همراه تجهیزات جانبی و 4 دستگاه ریچ استاکر از کشور عمان خریداری و وارد کشور شده است.

وی با بیان این که این دستگاه سبز (الکتریکی) هستند مبلغ هزینه شده برای خرید آنها را بیش از7 میلیون دلار اعلام و تصریح کرد: این دستگاه ها با قیمت منطقی، بهره وری بالا و استهلاک کم با سرمایه گذاری بخش خصوصی خریداری شده اند.

مدیرعامل شرکت تعاونی بندرسازان گناوه با یادآوری این که ظرفیت کنونی بندر گناه حدود 15 هزار TEU کانتینر است، افزود: فکر می کنم در یک بازه 5 ساله پس از نصب تجهیزات این ظرفیت به 50 هزار TEU یعنی یک میلیون تن افزایش یابد.

خدری با بیان این که تجهیزات وارد شده تا دهه فجر نصب و به بهره برداری می رسد، تاکید کرد: در حال حاضر کشتی ها تا ظرفیت 3000 تن می توانند در بندر گناه پهلوگیری کنند.

وی با اشاره به این که بندر گناوه آمار بیکاری ندارد، اظهار کرد: گناوه یکی از شهرهایی است که با تکیه بر مزیت های نسبی خود اشتغال زایی خوبی را فراهم کرده به طوریکه از شهرهای دیگر بیکار جذب می کند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه: betanews.ir/news/397195

خبر فوق مربوط به رسانهتسنیم می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم