خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
دونالد ترامپ رئیس‌ جمهور منتخب آمریکا با اشاره به حادثه دانشگاه اوهایو اعلام کرد که متعهد به محافظت از کشورش در برابر تروریسم است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور منتخب آمریکا در اشاره به حوادث اوهایو در اظهاراتی از تعهد خود برای محافظت از کشورش در برابر تروریسم خبر داد.

دونالد ترامپ در سخنان خود در این رابطه گفت: هر آنچه در توان داریم انجام خواهیم داد تا آفت تروریسم را از این کشور دور نگه داریم.

وی بدون اشاره به حمایت های کشورش در ایجاد و گسترش تروریسم در خاورمیانه افزود: مردم از مناطقی در خاورمیانه در حال هجوم به سمت آمریکا هستند. ما نمی‌دانیم آنها چه کسانی هستند و تفکرات آنها به چه شِکلی است. بنابراین قصد داریم آنها را متوقف کنیم.

اظهارات رئیس‌ جمهور منتخب آمریکا در شرایطی مطرح شد که دوشنبه هفته جاری دانشگاه اوهایو شاهد حمله فردی بود که به زخمی شدن دستکم ۱۰ نفر منتهی شد. فرد ضارب نیز به ضرب گلوله نیروهای پلیس کشته شد.

فرد مهاجم با ورود به محوطه دانشگاه ایالتی اوهایو در شهر «کلمبوس»، با سلاح سرد به حاضران حمله ور شده بود. این حادثه با ورود خودروی وی به میان مردم در محوطه بیرونی «تالار واتس» اتفاق افتاد. راننده این خودرو سپس از اتومبیل خارج شد و با چاقو به حاضران حمله ور شد.

مدیر امنیت عمومی دانشگاه ایالتی اوهایو در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که فرد مهاجم با نام «عبدالرزاق علی آرتان» دانشجوی این دانشگاه بوده است.

این در حالی است که یک روز بَعد، گروه تکفیری- صهیونیستی داعش اعلام کرد که مسؤلیت این حمله را پذیرفته است. گروه تروریستی داعش در بیانیه خود «مهاجم حمله به دانشگاه اوهایو را سرباز خود خوانده بود که درخواست حمله به مردم کشورهای ائتلاف را اجابت کرد.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/397172

خبر فوق مربوط به رسانهخبرگزاری مهر می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم