کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر:
آیت الله سبحانی

آیت الله سبحانی از مراجع عظام تقلید منزل پدری خود در منطقه راسته کوچه تبریز را با نیت قرآن و اهل بیت (ع) وقف کرد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از مهر، حجت الاسلام علی مصائبی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی در همایش «وقف و رسانه، یاوران وقف» با اشاره به وقف آیت الله سبحانی گفت: سنت حسنه وقف از دیرباز مورد توجه مردم مؤمن و متدین ایران به ویژه آذربایجان بوده است.

وی با اشاره به این که در منطقه آذربایجان مردم اعتماد و اعتقاد خاصی به روحانیت و علمای دین دارند، خاطرنشان کرد: نگاهی به تاریخ مشخص می کند که علمای این منطقه خود واقف بوده اند و سپس دیگر مردم را به این سنت حسنه دعوت می کردند، همچون شیخ شهاب الدین اهری و دیگر علمای منطقه آذربایجان.

حجت الاسلام مصائبی ادامه داد: متولیان بسیاری از موقوفات بزرگ منطقه آذربایجان همچون موقوفات قاضی طباطبایی و خانم النساء نیز از علما و روحانیان هستند که این مسأله نیز نشان از عمق اعتقاد مردم نسبت به نهاد روحانیت دارد، چراکه روحانیان آذربایجانی خود عامل به آنچه که سفارش می کنند، هستند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی با اشاره به وقف اخیر حضرت آیت الله سبحانی در تبریز گفت: این مرجع تقلید جهان تشیع منزل پدری خود در منطقه راسته کوچه تبریز را با نیت قرآن و اهل بیت وقف کرده اند که اعلام عمومی این مسأله موجب گرایش بیش از پیش مردم به سنت حسنه وقف شده است.

وی با اشاره به اینکه اگر از هر مسجد استان یک وقف داشته باشیم هر سال هفت هزار موقوفه جدید ثبت می شود، ادامه داد: بیش از هفت هزار مسجد هر کدام با حداقل سه نفر هیات امنا در استان داریم که می توانند هرکدام ترویج دهنده وقف در سراسر استان باشند.

در این مراسم از آیت الله سیدمحمدتقی آل هاشم، امام جمعه موقت تبریز و متولی موقوفه خانم خیرالنساء به صورت ویژه تجلیل شد.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/397159

خبر فوق مربوط به رسانه قدس آنلاین می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم