کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر:
بشیر خالقی نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: جاده پونل -خلخال یکی از قدیمی‌ترین جاده‌های کشور بوده و شروع احداث آن به قبل از انقلاب برمی‌گردد ولی تابه حال تکمیل نشده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، بشیر خالقی امروز صبح درجلسه بررسی پروژه های عمرانی در اردبیل اظهار داشت: جاده پونل به خلخال یکی از قدیمی ترین جاده های در دست احداث کشور است که شروع عملیات آن از سال 1343 شروع شده و باگذشت بیش از 38 سال از پیروزی انقلاب این جاده نیمه کاره مانده و این زیبنده نظام نیست.

وی افزود: اخیرا نیزمتاسفانه مسولان راهداری گیلان در امتداد جاده منتهی به استان با ریختن چندین کامیون خاک راه را مسدود کردند که امکان تردد از این جاده میسر نبوده و به جای حل مساله صورت مساله را پاک کرده اند که این امر جای تاسف دارد.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بلاتکلیفی این جاده و جاده های خلخال از مسئولان راه وشهرسازی خواست تا هرچه سریعتر نسبت به تعیین تکلیف وضعیت جاده های خلخال اهتمام داشته باشند و در توجه به پروژه های عمرانی که بلاتکلیفی آنها بیش از چند دهه به طول انجامیده اهتمام ویژه ای داشته باشند.

خالقی با بیان اینکه گفتن این مطالب به دلیل تعصبات شهرستانی نیست بلکه در صورت احداث این جاده ها علاوه بر شهرستان خلخال، استان اردبیل نیز از بن بست خارج شده و فاصله مرکز استان به پایتخت کوتاه تر می شود، افزود: دولت برای تکمیل راه آهن قزوین-گیلان هم میلیاردها تومان اعتبار سرمایه گذاری می کند در صورتی که برای پروژه راه آهن اردبیل ریالی اعتبار تخصیص داده نمی شود.

وی بیان کرد: ما از توسعه همه استانها بخصوص استان همجوار گیلان استقبال می کنیم و خوشحال هستیم ولی تبعیض در تخصیص اعتبارات مردم اردبیل را سرخورده کرده است و این وظیفه ماست تا پیگیر این موضوعات باشیم چرا که ما همیار دولت بوده ودنبال حاشیه سازی نیستیم و در پیشگاه خدا سوگند یاد کرده ایم که حافظ منافع مردم و درخدمت به کشور از هیچ کوششی دریغ ننماییم در صورتی که برخی از مسئولان قصور و اشتباهات خود را توجیه می کنند که این برای ما قابل قبول نیست.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حادثه تاسف بار اخیر سمنان، گفت:علی رغم سرمایه گذاری بیش از 500 میلیارد تومانی وزارت در این خط ریلی و تجهیز زیرساخت آن متاسفانه در سایه سهل انگاری و غفلت عده ای از افراد خانواده های زیادی از هموطنان داغدار شدند.

خالقی ضمن ابراز همدردی با خانواده های سوگوار از مسئولان ذی ربط خواست تا در نظم دادن به خطوط ریلی اهتمام لازم را داشته باشند و با عاملان این حادثه برخورد جدی و قانونی شود تا بار دیگر شاهد حوادث ناگوار این چنین در کشور نباشیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه: betanews.ir/news/397148

خبر فوق مربوط به رسانه تسنیم می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم