خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
hamid-5با وجود همسردای و تربیت سه فرزند می توان گفت برکتی از قرآن نصیبم شد که بتوانم در همه لحظات زندگی در محضر قرآن باشم و به فرمایش خداوند (فاقرو ما تیسر من القران) از قرآن بهره معنوی برده و در حد توان به آن عمل کنم.

به گزارش صاحب نیوز، طرح تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآنی از طرف رهبر معظم انقلاب، طرحی بود که باعث روشن شدن چراغ قرآن در قلوب بسیاری از افراد شد و مسیر را برای رشد و تعالی همگان باز کرد.

موسسه مهد قرآن کریم دولت آباد در طول سال ها فعالیت خود، حافظانی را تربیت کرده است که هر کدام از آن ها زندگی خود را مدیون قرآن می دانند، کسانی که علاوه بر بهره گرفتن از قرآن در تمام ابعاد زندگی خود، هم اکنون در حال تربیت شاگردان خود هستند.

الف. رفیعی متولد سال ۱۳۶۹ در شهر دولت آباد است و تحصیلات خود را تا مقطع دیپلم ادامه داده، وی یکی از حافظان کل قرآن کریم است که با وجود سه فرزند با برکت قرآن توانسته است کل قرآن را حفظ کند، خانم رفیعی همچنین دارای مقام های مختلفی در مسابقات حفظ ۱۰و ۲۰ جزء و حفظ کل قرآن کریم است.

از چه سالی شروع به حفظ قرآن کردید و چقدر طول کشید؟

با اینکه علاقه زیادی به کلام الهی داشتم اما فکر نمی کردم زمانی بتوانم حافظ کل قرآن شوم ولی با تشویق های مستمر و علاقه همسرم، از سال ۸۷ شروع به حفظ قرآن کردم و طی مدت چهار سال موفق به حفظ کل قرآن کریم شدم.

مشوق و هدف شما برای حفظ قرآن چه بود؟

مشوق اصلی من همسرم بود به طوری که بلافاصه بعد از ازوداج در کلاس حفظ در مهد قرآن ثبت نام و با یاری خداوند آغاز کردم.

قطعا انس با قرآن تاثیرات بسیار زیادی بر زندگی افراد دارد، تاثیرات آن در زندگی شما چه بوده است؟

انس با قرآن و ارتباط مستمر با دریای زلال کلام حق، آرامش در زندگی را برای من به ارمغان آورد و شاکرم از این که من را ظرف کلام خودش قرار داد.

در زندگی خواندن قرآن روح را صیقل می دهد و تکیه گاهی است که انس با آن زمینه عمل به کلام حق را فراهم می سازد.

آیات قرآن هر کدام دریای معرفت است، کدام آیه در قرآن برای شما تاثیر گذار یا جالب بوده است؟

البته همه قرآن نور است «بقیه الله خیر لکم إن کنتم مومنین»، «ان الحسنات یذهبن السیئات».

تا چه اندازه از اوقات فراغت و زمان خود را برای خواندن و حفظ قرآن اختصاص می دهید؟

حداقل روزی یک ساعت برای حفظ و در حال حاضر برای مرور کردن وقت می گذارم.
قرآن چه تاثیرات تربیتی و اخلاقی در شما گذاشته است؟ آیا برای شما آرامش بخش و مفرح بوده یا کسل کننده و مشکل؟
«الا بذکرالله تطمئن القلوب»؛ یاد خدا آرامش دهنده قلب ها است و دردمندان را بود قرآن دوا. قرآن برای روح و جان من مفرح، آرامش بخش و به گفته اطرافیان تاثیرات اخلاقی خوبی داشته است.
روش شما برای حفظ قرآن چه بوده است؟

بنده در کلاس های حفظ موسسه مهد قرآن دولت آباد شرکت کردم و در آن کلاس، ما هفته ای چهار صفحه از قرآن را حفظ می کردیم.
چه توصیه ای برای خواهران و برادران دینی و علاقمند به قرآن دارید؟

توصیه من به آن ها این است که سعی کنید جان خود را در مسیر انوار قرآن قرار بدهید تا این انس شما را در طول زندگی مدد و یاری دهد.
به نظر شما قرآن وقت و زمان شما را برکت داده و چطور؟

بله، با وجود همسردای و تربیت سه فرزند می توان گفت برکتی از قرآن نصیبم شد که بتوانم در همه لحظات زندگی در محضر قرآن باشم و به فرمایش خداوند (فاقرو ما تیسر من القران) از قرآن بهره معنوی برده و در حد توان به آن عمل کنم.

در پایان از شما رسانه مردمی که وقت خود را به ما اختصاص داده و تلاش برای انعکاس اخبار قرآنی دارید تشکر و سپاسگزاری می کنم.

ان شاء الله از شفای جان ها و آرامش بخش دل ها بهترین اسفاده را داشته باشیم (و ننزل من القران ما هو شفاء و رحمه للمومنین).

انتهای پیام/ چشم برخوار/ الف

لینک کوتاه: betanews.ir/news/397100

خبر فوق مربوط به رسانه اصفهان امروز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم