خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
در حالی که گفته می‌شد احتمال دارد «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا مصوبه کنگره برای تمدید تحریم‌های ایران را وتو کند اما مقاماتی از کاخ سفید می‌گویند که اوباما این طرح را امضا خواهد کرد. به گزارش خبرگزاری بسیج، درحالی که تحلیلگران مجلس سنای آمریکا نیز طرح تمدید تحریم‌های ایران را تصویب کرده و این طرح برای تبدیل شدن به قانون به پای میز رئیس جمهور ایالات متحده می‌رود، مقامات رسمی از احتمال پایین وتوی آن خبر می‌دهند.

یک مقام ارشد کاخ سفید به پایگاه خبری «هیل» گفت «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا مصوبه کنگره براى تمدید ١٠ ساله قانون تحریم هاى ایران را امضا مى کند.

به گفته این مقام دولتی آمریکا، هرچند اوباما همچنان معتقد است که نیازى به تصویب این طرح نبود، اما به این جمع بندى رسیده که تمدید قانون تحریم‌های ایران، ناقض برجام نیست.

پایگاه خبری «هافینگتون پست» همچنین به نقل از یک مقام کاخ سفید نوشت: «انتظار دارم زمانی که مصوبه به میز رئیس جمهور برسد، او آن را امضا کند. وزیر خارجه نیز همچنان این اختیار قانونی را دارد تا به تعلیق تحریم‌های مرتبط با برنامه هسته‌ای ادامه دهد.»

«واشنگتن پست» نیز تاکید می‌کند که دولت آمریکا دست از تهدید کردن به وتوی این طرح برداشته زیرا رای اکثریت به قدری با این طرح همراه است که می‌تواند وتوی اوباما را نقض کند.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/397093

خبر فوق مربوط به رسانهبسیج نیوز می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم