خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:

سرویس جامعه پایگاه خبری تحلیلی بی‌باک؛ بخش مهمترین عناوین اجتماعی:

همایش پیاده روی و مسابقات ورزشی جانبازان و معلولین
نایب رئیس شورای شهر تهران گفت: در حوزه مناسب سازی فضاهای شهری برای معلولان گرچه اقدامات خوبی صورت گرفته است اما عقب ماندگی های زیادی داریم که باید برطرف شود.

مرتضی طلایی در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه تلاش های خوبی در سال های گذشته برای مناسب سازی شهر تهران برای معلولان شده، گفت: اما کسی نمی تواند منکر این باشد که تهران شهر مناسبی برای چهار گروه از شهروندانش (معلولان، سالمندان، زنان و کودکان) نیست. این در حالی است که شهر تهران به دلیل سالمند شدن جمعیتی شرایطش نسبت به گذشته بدتر می شود و ما نیازمند طرحی جامع برای مناسب سازی فضاهای شهری برای افراد با نیازهای ویژه هستیم.

وی ادامه داد: در طرح های جامع توسعه شهر تهران به معلولان توجه نشده است. اگر چنین موضوعی در نظام شهرسازی مورد توجه قرار می گرفت به طور اتوماتیک وقتی قرار بود مجوز ساختمانی صادر شود باید به امکانات تردد معلولان نیز توجه می شد اما می بینیم حتی در ساخت مراکز خدماتی نیز به نیاز معلولان توجه نشده است.

طلایی با بیان اینکه اقدامات در خصوص رفع نیازهای معلولان در شهر انجام شده اما این فعالیت ها کفایت نمی کند، گفت: باید با بازنگری سیاست گذاری ها در حوزه شهرسازی به سمت اصلاح فضاهای شهری برای معلولان برویم و کمیسیون معماری و شهرسازی شورا و شهرداری ضعف ها را شناسایی و طی دستورالعمل هایی عقب ماندگی ها را جبران کنیم.لینک کوتاه: betanews.ir/news/397089

خبر فوق مربوط به رسانه موبایل می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم