خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر: بازدید: 116
SNN امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه حادثه دلخراش برخورد دو قطار فاجعه بسیار بزرگی بود، گفت: استعفای مدیرعامل راه‌آهن کشور جای تعجب دارد، اگر مقصرید که باید عزل و محاکمه شوید و اگر مقصر نیستید چرا استعفا دادید؟!

وی افزود: متأسفانه داعش جنایت کار در حلّه جنایتی عظیم را مرتکب شد که به بازماندگان آن جنایت تسلیت عرض می کنم و برای آنها اجر عظیم از درگاه خداوند و برای شهدا علو درجات مسئلت می کنم؛ اینک که حوادث فراموش نشدنی را مطرح می کنیم باید جنایت آل سعود در منا را همواره به یاد داشته باشیم، جنایات منا هم فراموش نشدنی است، معتقدم در هر مناسبتی و در خطبه های نماز جمعه باید این جنایت مطرح و نالایقی آل سعود در مدیریت حج منعکس شود، به آنها می گویم منتظر عذاب الهی باشید.

امام جمعه موقت تهران همچنین با تسلیت جان باختن تعدادی از هم وطنانمان در برخورد دو قطار در سمنان، افزود: حادثه دلخراش و جانسوز برخورد دو قطار در سمنان از حوادث بسیار دلخراش و در حقیقت فاجعه بسیار بزرگی بود، اولاً به همه مردم ایران بالاخص به مردم استان آذربایجان شرقی تسلیت عرض می کنم، مسافرین و شاهدان عینی چنین گفته اند که ساعت حدود 7:30 دقیقه صبح این حادثه اتفاق افتاد ولی ساعت 10:30 دقیقه هلی کوپترها و آمبولانس ها برای کمک رسانی به محل آمدند، آن هم در حالی که هیچ امکاناتی نداشتند حتی کپسول آتش نشانی هم نداشتند، این گفته های آنان است، به عبارتی دیگر گویا مردم ساعت ها در سرمای استخوان سوز بیابان سرگردان بودند و می لرزیدند و عده ای هم داخل آتش زنده زنده در حال سوختن بودند اما هیچ خبری از کمک نبوده است.

آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به استفعای مدیرعامل راه آهن کشور، گفت: استعفای مدیرعامل راه آهن کشور در پی حادثه برخورد دو قطار جای تعجب دارد، شما چرا استعفا دادید؟ اگر مقصرید که باید عزل و محاکمه شوید و اگر مقصر نیستید چرا استعفا دادید؟! چرا به تقلید از بیگانگان به محض وقوع حادثه ای استعفا می دهید؟ شنیده ام درباره حادثه برخورد دو قطار گفته شده خدا را شکر همه جان باختگان بیمه بودند و جای نگرانی نیست، این هم سخن عجیبی است.

وی گفت: مقام معظم رهبری در پیامی درباره برخورد دو قطار در سمنان چنین فرمودند که این حادثه مرا مصیبت زده کرد، قصور و تقصیر و بی تدبیری دست اندرکاران خانواده هایی را عزادار کرد، از مسئولان و دست اندرکاران این مسئله می خواهم از این حوادث دردناک به آسانی عبور نکنند و دغدغه حل ریشه ای این مسائل و امثال آن را در صدر اولویت های خود قرار دهند و همه تلاش خود را برای علاج مصدومان و انتقال مجروحان و کاستن از مصائب داغداران به کار برند.

آیت الله موحدی کرمانی تصریح کرد: شنیده ام در خصوص پذیرایی از مسافرین قطارها مبلغ 12 میلیون یورو با مشارکت یک شرکت هلندی سرمایه گذاری شده است، آیا وقت آن نرسیده به جای روی آوردن به شرکت های خارجی، از شرکت های داخلی خودمان برای این امور استفاده شود؟

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری درباره حقوق های نجومی، گفت: گویا موضوع حقوق های نجومی به طور کامل به فراموشی سپرده شده است، قرار بود موضوع پیگیری و به مردم اطلاع داده شود، کجاست پیگیری؟ و کجاست اطلاع دادن به مردم؟ گویا قرار است رهبر معظم انقلاب مطالبی را مطرح کنند و مسئولان مدعی پیرو رهبری عمل نکنند.

امام جمعه موقت تهران تأکید کرد: رهبر معظم انقلاب در دیدار با فرماندهان نیروی دریایی ارتش، ضمن تقدیر از حضور قدرتمند نیروی دریایی در آب های آزاد که بنده هم لازم می دانم از همین تریبون از نیروی دریایی ارتش به دلیل ایجاد امنیت و آرامش در کشور تقدیر و تشکر کنم، بر لزوم پیگیری برنامه ها و کارها تا حصول نتیجه تأکید کردند و فرمودند ناتمام ماندن کارها سؤال و اشکال ایجاد می کند، از جمله مانند حقوق های نجومی که نتیجه آن برای مردم روشن نشد و سؤالات در ذهن مردم باقی مانده است.

وی در همین زمینه یادآور شد: سخنگوی قوه قضاییه می گوید تاکنون در خصوص حقوق های نجومی موردی از سوی دولت و یا دیوان محاسبات به قوه قضاییه گزارش نشده است، وقتی حقوق های نجومی مطرح می شود برخی می گویند این حقوق ها را به طور قانونی دریافت کردند، آقایان حرمت قانون را حفظ کنید، مردم را نسبت به قانون بدبین نکنید، کشور ایران جمهوری اسلامی است و قرآن بر این کشور حاکم است.

ادامه دارد...

لینک کوتاه: betanews.ir/news/397073

خبر فوق مربوط به رسانه دانشجو می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم