خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
اوباما/1 خبرگزاری رویترز از احتمال امضای مصوبه تمدید ۱۰ ساله تحریم‌های ایران، از سوی باراک اوباما خبر داد.

به گزارش «نماینده» اوباما طرح تمدید تحریم‌های ایران را امضا خواهد کردبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از شبکه العالم، خبرگزاری رویترز به نقل از کارشناسان کنگره آمریکا گزارش داد قانونگذاران این کشور انتظار دارند «باراک اوباما»، رئیس‌جمهور کنونی - که روزهای پایانی حضور ش را در کاخ سفید می‌گذراند- به محض وصول مصوبه تمدید تحریم‌های ایران، به دفترش آن را امضاء کند.

سناتورهای آمریکایی در جلسه روز پنج‌شنبه خود، به طرح تمدید تحریم‌های ۱۰ ساله ایران که ماه گذشته در مجلس نمایندگان به تصویب رسیده بود، رأی دادند.

طرح تمدید ۱۰ ساله قانون تحریم‌های ایران، با ۹۹ رای مثبت در برابر صفر رای منفی در سنا به تصویب رسید.
مجلس نمایندگان آمریکا نیز ماه گذشته، به تمدید تحریم‌ها علیه ایران رای داده بود.

قانون ۱۰ ساله تحریم‌های ایران با هدف مجازات سرمایه گذاری در صنعت انرژی ایران و با ادعای مهار دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای به تصویب رسید و تا پایان سال ۲۰۱۶ میلادی منقضی خواهد شد.

این تحریم‌ها برای نخستین‌بار در سال ۱۹۹۶ در دولت بیل کلینتون به تصویب رسید، در سال ۲۰۰۶ در دولت جرج بوش برای بار دوم تمدید شد و شب گذشته، به فاصله دقیقا یک ماه قبل از منقضی شدن برای سومین بار مورد موافقت کنگره آمریکا قرار گرفت.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/397060

خبر فوق مربوط به رسانهنماینده می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم