خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، محمد شجاعی استاد حوزه و دانشگاه، پنجشنبه شب در کلاس شرح جامعه کبیره که در حسینیه اثنی عشری شهرری برگزار شد، گفت: زیارت آثار شگرفی در نظام درونی و بیرونی انسان دارد.

وی با تأکید به اینکه اهل بیت(ع) یک نور واحد هستند، بیان داشت: ائمه اطهار(ع) نور واحد و دارای یک حقیقت هستند امام صادق(ع) فرمودند: ما اهل بیت(ع) حرمی داریم که در قم است؛ ثواب زیارت مضجع شریف حضرت معصومه(س) برابر با زیارت حضرت زهرا(س) است، زمانی که انسان به زیارت قبر امام زادگان واجب التعظیم می رود در اصل به ورودی زیارت سایر معصومین رفته است.

کسب فضل از ائمه معصومین انسان را به کمال می رساند

شجاعی با بیان اینکه همه اهل بیت(ع) در فضل و کرامت یکی هستند، گفت: همه ائمه معصومین(ع) دارای یک فضل و برتری هستند و از یک طینت واحد خلق شده اند و فضیلت آنان از خداوند متعال است، ائمه معصومین(ع) کسانی نیستند که علم را از کسی آموخته باشند بلکه خداوند علیم هر آنچه که آنان از علم لازم داشتند به آنان عطا کرده است.

این استاد دانشگاه در ادامه تصریح کرد: انسان به هر میزان که در زمینه فضیلت ائمه معصومین(ع) مطالعه و تحقیق کند در اصل کسب فضیلت کرده و فضل خود را بالا برده است.

این استاد حوزه علمیه گفت: خداوند متعال تنها موجود دارای ذات است و ذات مابقی مخلوقات همگی وابسته به ذات اقدس اویند، به همین سبب خداوند به اهل بیت(ع) فضل و علم عطا و آنان را امین خود قرار داد تا انسان ها بتوانند به ائمه اطهار(ع) اعتماد کرده و مسیر کمال را طی کنند.

ائمه معصومین کامل ترین معلمان هدایت بشر هستند

وی تفکر و تدبر در عالم هستی را بسیار حائز اهمیت دانست و بیان داشت: تفکر و تدبر در جهان هستی سبب هدایت انسان می شود و ائمه معصومین(ع) به اهداف و چرایی خلقت عالم هستی کاملا اشراف دارند به همین سبب آنان کامل ترین معلمان برای هدایت بشر به شمار می روند.

شجاعی عنوان کرد: ائمه اطهار(ع) جلوه خداوند بر روی زمین و حجاب بین ذات اقدس الهی و انسانها هستند، کتاب انسان 250 ساله رهبر معظم انقلاب بیانگر آن است که ائمه معصومین(ع) همگی دارای یک فضلیت بوده و از یک نور واحد هستند./813/202/ب2

لینک کوتاه: betanews.ir/news/397059

خبر فوق مربوط به رسانهرسا می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم