خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، محمود حجتی در این دیدار با اشاره به علاقمندی دو کشور برای گسترش روابط دوجانبه در همه زمینه ها به ویژه روابط اقتصادی گفت: جمهوری اسلامی ایران ظرفیت های زیادی در زمینه کشاورزی و دامپروری دارد و می کوشد این ظرفیتها را فعلیت بخشد

براین اساس کارآفرینان و سرمایه گذاران هلندی می توانند در توسعه بخش کشاورزی جمهوری اسلامی ایران مشارکت نمایند.
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به ویژگی های طبیعی و آب و هوائی کشورمان افزود: تنوع شرایط جغرافیائی و تفاوت آب و هوا به طور همزمان در یک مقطع از سال، عرصه مناسبی برای تولید محصولات مختلف کشاورزی فراهم کرده است.
وی گفت: جمهوری اسلامی ایران در زمینه تولید برخی از محصولات باغی در ردیف اولین کشورهای جهان قرار دارد که از جمله می توان از پسته، خرما، انار و زرد الو نام برد و در حال برنامه ریزی برای افزایش صادارات محصولات خود به بازارهای جدید می باشد.
وزیر جهاد کشاورزی کشورمان با اشاره به توانایی های کشور هلند در بخش کشاورزی و دامپروری تاکید کرد: بخشهای کشاورزی دو کشور می توانند در حوزه های مختلفی مکمل یکدیگر باشند و یادداشت تفاهمی که امروز قرار است بین دو کشور امضاء شود به عنوان یک سند می تواند چارچوب این همکاریها را مشخص سازد.
هنک کامپ وزیر امور اقتصادی هلند نیز با اشاره به توافق هسته ای بین جمهوری اسلامی ایران وگروه پنج به علاوه یک تاکید کرد: این امر فرصت خوبی را فراهم آورد تا کشورهای مختلف جهان روابط خود را با جمهوری اسلامی ایران گسترش دهند.
وزیر امور اقتصادی هلند اضافه کرد: تبادل هیئت های مختلف بین دو کشور از جمله رفت و آمد مسئولین ارشد وزرارتخانه های دو کشور در دو سال گذشته نشان دهنده سرعت توسعه مناسبات می باشد و هلند اماده گسترش همکاریها در همه زمینه ها از جمله حوزه اقتصادی و کشاورزی می باشد.
هنک کامپ با اشاره به مزیت نسبی هلند در تولید محصولات کشاورزی که تقریبا پنج برابر متوسط اروپا است بر تبادل تجربیات بین دوکشور در زمینه کشاورزی و دامپروری تاکید نمود.
در پایان این ملاقات، یک یادداشت تفاهم همکاری بین وزیر جهاد کشاورزی کشورمان و وزیر امور اقتصادی هلند که شامل همکاری دو کشور در زمینه های کشاورزی و غذا، شیلات، مدیریت، دامپروری ولبنیات، بهداشت و سلامت و همچنین در حوزه های بهینه سازی سیستمهای کشاورزی و بازاریابی است، به امضاء رسید.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/397057

خبر فوق مربوط به رسانهشبکه خبر می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم