خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
حجت الاسلام نظری گفت: تشیع لندنی می‌خواهد مذهب شیعه را تندرو و سراسر ماتم نشان دهد، از این رو نیز بدعت‌گذاری می‌کند و در ایام محسنیه و مسلمیه مراسم برگزار می‌نماید.

حجت الاسلام مجتبی نظری در گفت وگو با خبرنگار گروه فرهنگی آناج درخصوص برگزاری ایام محسنیه اظهار داشت: برگزاری مراسم منصوب به اهل بیت و اولاد ایشان ایرادی ندارد اما باید بدانیم این مراسم را در ابتدا چه کسانی ایجاد کرده اند.

وی ادامه داد: گاهی اوقاتما در مراسمی حضور می یابیم و عزاداری می کنیم که ایجاد کنندگان آن اعتقادی به آن مراسم ندارند و هدفشان تنها، ایجاد بدعت های گوناگون است؛ امسال افرادی که به زیارت اربعین رفنه بودند ، مشاهده کردند که چه سخنانی در اطراف حرم ائمه معصومین در حال انتشار بود، این جریانات ادامه نفوذ تشیع لندنی در داخل مراسمات مذهبی ماست.

این کارشناس مسایل دینی خاطرنشان ساخت: منعی در سوگواری و عزاداری در غم و مصائب اهل بیت وجود ندارد اما اینکه بخواهیم از خودمان ایام و دهه های متنوع مانند ایام مسلمیه ،ایام محسنیه و ... ایجاد کنیم ایراد دارد، این قبیل امور وهن تشیع است و پشت پرده آن تشیع لندنی قرار دارد.

استاد حوزه و دانشگاه در پاسخ به این سوالی مبنی بر اینکه عده ای معتقدند، زمان درآوردن لباس مشکی از تن بعد از ایام محسنیه و وفات عُمَر است، عنوان کرد: خیلی راحت می شود با تاریخ بازی کنیم و بگوییم امروز ، مثلا سالروز وفات یا شهادت فلان شخصیت است، پس دهه مخصوص به وی را ایجاد کنیم؛ افرادی که در این طرز فکر هستند برای حضرت زهرا دوماه اقامه عزا می کنند اما سوال اینجاست که این عزاداری با فتوای کدام مراجع است؟ مراجع اعظام قم یا مراجع باطل لندنی؟

وی توضیح داد: آنهایی که عنوان می کنند لباس مشکی را همزمان با سالروز وفات یکی از بزرگان اهل سنت از تن بیرون خواهند کرد آیا نمی دانند برای از بین بردن وهابیت و داعش باید با برادران اهل سنت متحد شد و یا اینها همان کسانی هستند که در ذیل سخنان باطل مرجع لندن نشین از ممکن نبودن اتحاد با اهل سنت پیروی می کنند؟

نظری در پایان متذکر شد: ایجاد مراسم ساختگی و بدون سند توسط عدهه ای، استمرار خط باطل جدایی شیعه و سنی است که باید از آنها جلوگیری کرد و اجازه نداد با این کارها دشمن به مقصود خود برسد.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/397045

خبر فوق مربوط به رسانهآناج می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم