خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
دانشمندان بریتانیایی روشی جدید برای درمان سرطان پروستات کشف کرده‌اند. دانشمندان بریتانیایی روشی جدید برای درمان سرطان پروستات کشف کرده‌اند.

دانشمندان در بریتانیا، مردی را که سرطان پروستات پیشرفته داشت، با یک روش جدید درمان کرده اند.

این روش درمانی جدید شامل واردکردن شوک به تومورها با استفاده از تستوسترون است.

دیگر مردانی که در این مطالعه حضور داشتند و از سرطان پروستات رنج می بردند نیز نتایج خیره کننده ای دریافت کردند و تومورهای آنان کوچک شده و روند رشد بیماری شان متوقف شد. به نظر می آید همۀ افرادی که در این دورۀ آزمایشی حضور داشتند، نتایجی مثبت گرفتند.

به گزارش پرس تی وی به نقل از ایندیپندنت، دانشمندان با نظارت بر سطح PSA، پروتئینی که عمدتاً توسط سلول ها در پروستات تولید می شود و نشان دهندۀ میزان رشد سرطان پروستات است، متوجه شدند که سطح این آنتی ژن در بیشتر 47 نفری که در این تحقیق شرکت داشتند، کاهش یافته است.

حتی در بدن یکی از مبتلایان، این سطح PSA آن قدر کاهش یافت که هیچ نشانه ای از بیماری در بدن وی مشاهده نشد.

پزشکان می گویند این بیمار پس از گذراندن 22 جلسه، درمان شده است.

سلول های سرطانی پروستات

پزشکان تا پیش از این بر این باور بودند که هورمون تستوسترون عامل سرطان پروستات است و برای درمان این نوع سرطان، میزان تستوسترون در بدن را کاهش می دادند.

اما این مطالعۀ جدید نشان داد که با تزریق همین هورمون، سلول های سرطانی تا حد زیادی کنترل و حتی از بین رفته است.

پروفسور سم دنمید، از دانشکدۀ پزشکی دانشگاه جان هاپکینز در بالتیمور امریکا که ریاست این گروه تحقیقاتی را بر عهده داشت، گفت: «ما هنوز در مراحل اولیۀ پی بردن به چگونگی عملکرد این هورمون و چگونگی استفاده از آن برای درمان سرطان پروستات هستیم.»

بر اساس آمارهای منتشره، همه ساله حدود 47 هزار نفر در بریتانیا به سرطان پروستات مبتلا می شوند که از این تعداد 11 هزار نفر جان خود را از دست می دهند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع «پرس تی وی فارسی» بلامانع است.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/397041

خبر فوق مربوط به رسانهپرس تی وی می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم