کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر:
 آغاز سال تحصیلی 95 در ایستگاه مترو امام خمینی (ره) عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران از بهره برداری کامل خط ۶ و ۷ مترو تا پایان سال ۹۶ خبر داد و گفت:‌ با تکمیل این دو خط ۳ میلیون ظرفیت مسافر به ظرفیت فعلی مترو افزوده خواهد شد.

ابوالفضل قناعتی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به توسعه و تکمیل خطوط نیمه تمام مترو اظهارداشت:‌ در حال حاضر تکمیل خطوط باقی مانده مترو در تهران از برنامه پنجساله شهرداری تهران عقب است اما در ۷۰ جبهه کاری با بیش از ۱۲ هزار کارگر در زیرزمین مشغول توسعه خطوط باقی مانده هستیم.

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران افزود:‌ در مجموع فعالیت در نزدیک به ۱۰۰ کیلومتر در دو خط ۶ و ۷ متروی تهران ادامه دارد که به احتمال زیاد بخشی از ایستگاه های این دو خط تا پایان امسال به بهره برداری می رسد اما امیدواریم که کل خطوط تا پایان سال ۹۶ به طور کامل راه اندازی شود.

وی با تأکید بر ضرورت کمک دولت به توسعه و تجهیز خطوط مترو گفت:‌ مهم ترین نکته ای که در تکمیل خطوط مترو اهمیت دارد تأمین واگن های مترو است که این موضوع هم با کمک دولت قابل حل خواهد بود. خطوط آماده می شود و به هزار واگن قطار نیازمندیم.

قناعتی تصریح کرد:‌ اگر هزار واگن قطار تأمین شود زمان حرکت قطارها ۴ دقیقه می شود و اگر این میزان تأمین نشود هزینه هایی که برای تکمیل مترو شده بی نتیجه می ماند.

این عضو شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه نگاه به توسعه حمل و نقل عمومی باید ملی باشد، گفت: با تکمیل خطوط ۶ و ۷ بیش از ۳ میلیون ظرفیت به ظرفیت فعلی مترو اضافه خواهد شد و از بار ترافیکی تهران می کاهد.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/397039

خبر فوق مربوط به رسانه خبرگزاری مهر می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم