خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:

رئیس فدراسیون تیراندازی گفت: برای برگزاری مسابقات تیراندازی قهرمانی آسیا ۵ میلیارد قرض کردیم.


سید مهدی هاشمی

به گزارش هشدارنیوز، نهمین دوره رقابت‎های تیراندازی سلاح‎های بادی آسیا - تهران از 13 تا 19 آذر ماه به میزبانی کشورمان در سالن 80 خط مجموعه ورزشی آزادی برگزار می‎شود. این در حالی است که فدراسیون تیراندازی به شدت مشکلات مالی دارد و همین موارد برگزاری با کیفیت این مسابقات را در هاله‎ای از ابهام قرار داده است. در همین راستا سید مهدی هاشمی در گفت‎وگو با هشدارنیوز، اظهار داشت: با وجود وجود تمامی مشکلات توانستیم حداقل‎ها را برای برگزاری این مسابقات آماده کنیم اما حقیقت این است که انتظار داشتیم کمک بیشتری صورت بگیرد تا میزبانی شایسته‎ای باشیم.

وی با بیان اینکه کمتر از از فردا (شنبه) مسابقات رسما آغاز می‎شود اما مشکلات مالی به قوت خود باقی است، ادامه داد: برای رفع مشکل مالی مبالغی را قرض کردیم تا امورات روی زمین نماند اما به سبب اینکه موارد مالی عملیاتی نشده است و کمبودهایی وجود دارد، برخی از برنامه‎ها را از مراسم افتتاحیه را حذف کردیم. همچنین تعدادی از برنامه‎های تدوین شده را کاهش دادیم، البته برنامه‎های اصلی و موارد فنی سر جای خود قرار دارند و مطابق استاندارهای جهان صورت می‎گیرند.در هر صورت امیدوارم میزبان خوبی باشیم.

رئیس فدراسیون تیراندازی در پاسخ به این پرسش که آیا وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک برای برگزاری این مسابقات به فدراسیون کمک‎های مالی نکردند، گفت: وزارت ورزش و جوانان قول کمک را داده اما کمیته ملی المپیک هنوز هیچ قولی به فدراسیون تیراندازی نداده است. در خصوص قول وزارت ورزش باید بگویم بودجه از خزانه به این وزارت واگذار و هنوز منابع تامین نشده است.

هاشمی گفت: هزینه برگزاری این مسابقات رقمی در حدود 8 میلیارد ریال برآورد شده است که تا به این لحظه رقم 5 میلیارد ریال را برای برگزاری این پیکارها قرض کردیم. البته اسپانسرهای را گرفته‎ایم اما آنها نمی‎توانند تمام هزینه‎ها را تامین کنند.

وی در خصوص مسائل فنی این مسابقات و شرایط تیم ملی تصریح کرد: امورات فنی تیم به موزات سایر مسائل پیش رفته است اما آن طور که باید شاید نتوانستیم به سبب مشکلات موجود تیم را آماده کنیم. حدود 60 ورزشکار از ایران در این مسابقات شرکت می‎کنند. در نظر بگیرید بخواهیم این تعداد را به مسابقات بین‎المللی اعزام کنیم. باید مبالغ بسیار بیشتری از این عدد مورد نیاز برای برگزاری را جهت اعزام تیم پرداخت می‎کردیم.

رئیس فدراسیون تیراندازی گفت: امیدوارم مطابق پیش‎بینی‎ها از برگزاری این رویداد در کشورمان حداکثر استفاده را داشته باشیم. استقبال خوبی از این رقابت صورت گرفته است و تیراندازان 14 کشور برای شرکت در این مسابقات به ایران می‎آیند. همچنین احتمال حضور نایب رئیس فدراسیون جهانی در ایران نیز وجود دارد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396997

خبر فوق مربوط به رسانه هشدار نیوز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم