خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
علی مطهری گفته است: امام جمعه موقت طبس آقای احمد مؤدب هم با تحریف سخن من درباره ممنوعیت کنسرت در مشهد، به عوام‌فریبی و توهین و تهدید پرداخته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان؛ 6 آذرماه خبری با عنوان " بشکند دهانتان؛ خاک در دهانتان/ علی مطهری به طبس بیاید تا ببینید مومنین با او چه خواهند کرد" بر روی خروجی سایت خاورستان قرار گرفت.

طی این خبر؛ حجت الاسلام احمد مؤدب امام جمعه موقت طبس در خطبه های نماز جمعه طبس نسبت به سخنان علی مطهری درباره کنسرت واکنش نشان داده بود. حجت الاسلام احمد مؤدب با اشاره به ارسال دعوتنامه ای از سوی برخی اشخاص برای سخنرانی علی مطهری در طبس گفت: علی مطهری به این شهر(طبس) بیاید تا بعد ببینید مومنین با او چه خواهند کرد.

وی افزود: این نامه را دو نفر که یکی از آنها در یکی از هیات های مذهبی مسئولیت دارد نوشته اند.

امام جمعه موقت طبس با اشاره حدیثی از امام رضا(ع) گفت: ازحضرت رضا(ع) سوال شد فردی از بنی عباس مدعی است شما غنا را حلال می دانید! امام فرمودند: «این زندیق دروغ میگوید.»

وی ادامه داد: پای اسلام که به میان می آید من چه کسی هستم که ارزشی داشته باشم علامه نوری چیست که ارزشی داشته باشد یک چهره سیاسی چیست که ارزشی داشته باشد.

وی گفت: جناب آقای علی مطهری شما سخنرانی می کنید که هم کلامتان موجود است و هم متن سخنانتان در سایت ها وجود دارد که در ۱۲ آبان ۹۵ در دانشگاه سمنان می گویید «شاید اگر امام رضا(ع) هم بود پای کنسرت می نشست».

وی ادامه داد: ای مردم چرا نزنیم بر سرمان؟ امام رضا(ع) میگوید کذب الزندیق، این کافر دروغ گفته که من موسیقی را حلال می دانم.

وی افزود: کدام مرجع تقلید کنسرت را حلال دانسته است؟

امام جمعه موقت طبس افزود: بشکند دهانتان خاک در دهانتان، پدرتان هر چه نوشت و قلم و بیانش برای رضای خدا بود و امام تایید کرد و خدا رحمت کند شهید مطهری را که امام فرمود «آثار بیان و بنان و قلم این شخصیت بلااستثنا مفید و در راستای اسلام است.»

وی بیان کرد: چرا خود و جای خود را نمی شناسید و چرا امام ما را اینگونه تخطئه می کنید؟

وی ادامه داد: اهانت به امام ما می کنید ما سکوت کنیم و به شما اجازه بدهند بیایید سخن بگویید و هر لاطائلاتی را بگویید؟

وی گفت: ای زندیق ها جواب امام را به شما میدهیم: «بی دین، دروغ می گویید». علی مطهری هم از اظهارات حجت الاسلام مودب امام جمعه ی موقت طبس درباره خودش انتقاد کرده و در صفحه اینستاگرامش با انتشار مطلبی نوشته است؛

قابل توجه حجت الاسلام تقوی، رئیس محترم شورای سیاست گذاری ائمه جمعه

امام جمعه بجنورد آقای ابوالقاسم یعقوبی گفته است: «سروصدایی که از لغو سخنرانی یک نماینده مجلس در مشهد ایجاد شده و رسانه ها را به خود مشغول کرده است مردم را از اهداف اصلی دور می کند. نباید مردم را سرگرم مسائل حاشیه ای کنیم تا مسائل اصلی یادشان برود.» بعد هم گفته است مسائل اصلی مسائل معیشتی است.

ظاهراً این آقای امام جمعه مسئله آزادی بیان را از مسائل اصلی نمی داند و این حاکی از بی اطلاعی او از قانون اساسی و نظرات امام خمینی و شهید مطهری است، در حالی که هم مسائل معیشتی مهم است و هم آزادی بیان، هرکدام در جای خود، و اتفاقاً با آزادی بیان معیشت مردم هم بهبود پیدا می کند چون مانع تخلفات مالی و اختلاسها می شود.

امام جمعه موقت طبس آقای احمد مؤدب هم با تحریف سخن من درباره ممنوعیت کنسرت در مشهد، به عوام فریبی و توهین و تهدید پرداخته است.

این سؤال از جناب حجت الاسلام آقای تقوی رئیس محترم شورای سیاست گذاری ائمه جمعه مطرح می شود که چرا چنین افرادی که شناخت درستی از آرمانهای انقلاب اسلامی و راه امام خمینی و شهید مطهری و مقام رهبری ندارند در منصب امامت جمعه برخی شهرها قرار می گیرند و ایمان مردم خصوصاً قشر فهیم و متفکر را دچار اختلال می کنند؟ در حالی که ما روحانیون عالم و حکیم و آشنا به مبانی انقلاب اسلامی زیاد داریم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396994

خبر فوق مربوط به رسانهدانا می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم