خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:

قانونگذاران مجلس سنای آمریکا با 99 رأی مثبت و بدون هیچ رأی مخالف طرح تمدید 10 ساله قانون تحریم‌های ایران را تصویب کردند. این طرح هم‌اکنون باید برای تبدیل شدن به قانون به باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا ارسال شود.

نقض برجام سرویس سیاسی فردا: شب گذشته بعد از مجلس نمایندگان، سنای آمریکا نیز با 100 درصد آراء طرح تمدید 10ساله «قانون تحریم‌های ایران» را تصویب کرد تا بار دیگر قانونی وضع شود که بازهم برجام را نقض می کند.

قانونگذاران مجلس سنای آمریکا با 99 رأی مثبت و بدون هیچ رأی مخالف طرح تمدید 10 ساله قانون تحریم‌های ایران را تصویب کردند. این طرح هم‌اکنون باید برای تبدیل شدن به قانون به باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا ارسال شود.

این در شرایطی است که اقدام آمریکایی ها بدون شک نقض برجام محسوب می شود و در این باره نیز رهبر معظم انقلاب نیز پیشتر تأکید کرده‌اند در صورتی که قانون تحریم‌های ایران اجرایی شود، «قطعاً» نقض برجام صورت گرفته است. ایشان چهارشنبه هفته گذشته در دیدار جمعی ازفرماندهان بسیج و بسیجیان سراسر ایران با اشاره به تمدید قانون تحریم های ده ساله در کنگره امریکا اظهار داشتند: دولت کنونی آمریکا در قضیه‌ی توافق هسته‌ای تخلف‌های متعددی تا الان انجام داده که تازه‌ ترینش تمدید تحریم 10ساله است. اگراین تحریم اعمال شود قطعاً نقض برجام است و بدانند حتماً جمهوری اسلامی در برابر آن واکنش نشان خواهد داد.

ظریف: تمدید داماتو مغایر برجام است

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان نیز که روز یکشنبه مصادف با 23 خرداد ماه 1395، جهت ارائه گزارشی از سرمایه گذاری‌های خارجی در فضای پسابرجام در صحن علنی مجلس حضور یافته بود، در پاسخ به سؤال یکی از نمایندگان درباره زمان لغو قانون کلی تحریم‌های ایران معروف به «داماتو»، تصریح کرد: قانون داماتو دیگر وجود ندارد بلکه قانونی به‌اسم ISA قانون تحریم‌های ایران وجود دارد که در پایان سال 2016 مدت آن تمام می‌شود. ظاهراً گروهی به‌دنبال تمدید این قانون هستند که ما نیز تذکر داده‌ایم که تمدید این قانون مغایر برجام است، آنها نیز در جلسه استماع کنگره تأکید کرده‌اند که نحوه مواجهه با این قانون باید طوری باشد که برجام را نقض نکند.

صالحی: ایران برای پاسخ به تمدید تحریم‌های آمریکا آماده است

علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی هم سه روز قبل تاکید داشت: ایران آماده شده تا در صورت نهایی شدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران، واکنش نشان دهد.

لاریجانی: در مجلس در حال گفتگو هستیم

علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی اخیرا گفت‌وگویی تلویزیونی با شبکه فونیکس چین درباره مسائل مختلف ایران، شرایط منطقه و جهان کرده است. علی لاریجانی در این گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی فونیکس درباره تصمیم مجلس نمایندگان آمریکا که منتج به نقض برجام خواهد شد، گفت: برای تصویب این قانون ضابطه‌هایی وجود دارد. مجلس نمایندگان آمریکا تصمیماتی را گرفته است ولی باید مسیر مشخصی طی شود. ابتدا باید به سنا برود و سپس به امضای رئیس‌جمهور آمریکا برسد. ما متناسب با مسیر حرکت تصمیم‌گیری می‌کنیم. ما شرایط را رصد می‌کنیم و در مجلس هم در حال گفت‌وگو در این زمینه هستیم.

بعیدی نژاد: اگر بدعهدی به نقض تبدیل شود، واکنش نشان می‌دهیم

حمید بعیدی نژاد، عضو تیم مذاکره کننده هسته‌ای نیز پیش‌تر هشدار داده بود: اگر به نقطه‌‌ای برسیم که بد عهدی به نقض تبدیل شود ، با عکس العمل های شدیدی از کشور ما روبه رو خواهند شد.

تخت روانچی: هر نوع تمدید تحریم ها از سوی آمریکا نقض برجام و مردود است

مجید تخت روانچی، معاون اروپا و آمریکای وزیر امور خارجه نیز چهارم آذرماه سال جاری در مصاحبه با شبکه خبری العالم گفت: هر نوع تمدید تحریم ها از سوی آمریکا نقض برجام و مردود است، مسلماً اگر آمریکایی ها بخواهند به سمت نقض برجام حرکت کنند، جمهوری اسلامی ایران دست روی دست نخواهد گذاشت، زیرا برجام، سندی مورد توافق همگان است.

شمخانی: تمدید تحریم‌‌ها لگد‌زدن به برجام است

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی نیز بیست‌وپنجم آبان ماه، در این رابطه بیان داشت: گرچه کشور ما از ابتدا با تحریم‌های ظالمانه آمریکا روبرو بوده و نتیجه آن نیز پیشرفت‌های فراوان در عرصه های علمی، صنعتی و نظامی بوده است، اما تمدید تحریم ها در شرایط پسابرجام به نوعی لگد زدن به توافق برجام است. تمام ناظران بین المللی و کشورها بر صحت اجرای تعهدات ایران در برجام اذعان دارند و در صورت نقض برجام از سوی طرف مقابل، بسته اقدامات فنی پیش بینی شده به عنوان پاسخ به سرعت اعمال خواهد شد.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396989

خبر فوق مربوط به رسانه فردا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم