خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
گروه اقتصادی: خبرگزاری رسمی عربستان، میزان بدهی‌های داخلی و خارجی‌های این کشور را اعلام کرد. خبرگزاری رسمی عربستان (واس) روز چهارشنبه اعلام کرد که مجموع بدهی های داخلی و بین المللی این کشور در سال 2016 میلادی به 53.36 میلارد دلار رسیده است.بر اساس این گزارش، میزان بدهی های داخلی عربستان از ابتدای سال جاری میلادی تا پایان سبتامبر به 25.86 میلیارد دلار رسیده است.این در حالی است که میزان بدهی های خارجی عربستان نیز به 27.5 میلیارد دلار رسیده است.

کاهش قیمت شدید نفت در دو سال گذشته که توطئه ای از سوی آل سعود برای ضربه زدن به اقتصاد ایران، روسیه و عراق بود، به همراه جنگ مستقیم عربستان در یمن و حمایت از گروه های تروریستی در سوریه و عراق، اقتصاد سعودی را با چالش بزرگی روبه رو کرده است و هر روز بر مشکلات اقتصادی عربستان می افزاید.

رژیم سعودی برای کاهش کسری بودجه خود اقدام به کاهش حقوق ها و لغو پاداش های آخر سال کارمندان خود کرده است. بر این اساس، میزان حقوق کارمندان وزارتخانه های مختلف این کشور 20 درصد و حقوق اعضای مجلس شورای این کشور که به پادشاه مشاوره می دهد، 15 درصد کاهش یافته است.این اقدامات بخشی از برنامه دولت عربستان برای کاهش کسری بودجه این کشور است که سال گذشته به حدود 15 درصد تولید ناخالص داخلی این کشور رسید که بالاترین رقم از سال 1991 تاکنون بود.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396987

خبر فوق مربوط به رسانهبهار نیوز می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم