جشنواره نوروزی
تاریخ دریافت خبر:

شب گذشته مایکروسافت بیلد 14977 ویندوز 10 موبایل را برای حلقه فست اینسایدر منتشر نمود. همانطور که می دانید بیلد جدید تنها برای گوشی های موبایل قابل دسترسی است. این بیلد علاوه بر اصلاح برخی مشکلات بیلدهای قبلی امکان پشتیبانی Edge از فایل های EPUB را نیز میسر می سازد.

امکانات جدید

با بیلد جدید می توان کتاب های الکترونیکی با فرمت EPUB را بوسیله مرورگر Edge مطالعه کرد. درست مانند چیزی که در ویندوز 10 کامپیوتر شاهدش هستیم. هنگامی که فایل کتاب الکترونیکی را باز می کنید به صفحه ای جدید رهنمون خواهید شد که در آن امکان ایجاد تغییرات دلخواه بر اندازه و نوع فونت متن ها وجود دارد. همچنین می توان بین تم های روشن، قرمز تیره و تیره، تم مورد نظر را انتخاب نمود. از طرفی به هنگام مطالعه کتاب می توانید قسمت های دلخواه را علامت گذاری کنید و از طریق جدول موضوعات یا بخش مربوط به جستجو، موضوعات و کلمات مختلف را در کتاب مذکور جستجو نمایید و از کورتانا برای فهم معانی عبارات و کلمات کمک بخواهید.

اشکالات رفع شده

 • روش های رندر و آماده سازی برنامه های یونیورسال تغییر کرده است. در صورت مشاهده هر گونه ایراد و اشکال در هر کدام از برنامه های یونیورسال لطفا آن را با ما در میان بگذارید.
 • از این پس از زنگ های اخطار اپلیکیشن های آلارم ساخت توسعه دهندگان دیگر توسط آپشن ساعات بی صدای کورتانا جلوگیری به عمل نخواهد آمد. بدینوسیله از تمامی توسعه دهندگانی که این ایراد را به ما منتقل کردند تشکر می نماییم. ادامه دهید!
 • ما تنظیمات Top Level در بخش نوتیفیکیشن ها را که منجر به غیر فعال کردن آلارم ها می شد حذف کردیم. استفاده و اعتماد به آلارم گوشی از نظر ما جزو موارد با اهمیت است. این تنظیمات ممکن بود به طور ناخواسته و یا خودکار فعال شود و باعث می شد صدای اخطار نوتیفیکیشن های مختلف قطع شده و وقتی موبایل به حالت قفل شده در می آمد در صورت وجود نوتیفیکیشن، کاربر متوجه آن نمی گشت. کسانی که تمایل دارند همچنان از این امکان استفاده کنند می توانند در بخش تنظیمات مربوط به هر اپلیکیشن به آن دسترسی داشته باشند.
 • نوتیفیکیشن های مربوط به بخش تنظیمات اکنون قابلیت تغییر دارند. این امکان از طریق آدرس Settings > System > Notifications > Settings قابل دسترسی است.
 • با بیلد جدید امکان پشتیبانی OAuth از ایمیل های یاهو وجود دارد. هم اکنون می تواند از اکانت های یاهو برای همگام سازی (sync) گوشی استفاده کرده و شاهد امنیت بیشتر در هنگام استفاده از سرویس های یاهو باشید.
 • مشکلی که سبب می شد بیرون کشیدن فیش هدست های سیم دار و وصل کردن دوباره شان موجب قطع شدن ناگهانی صدای ویدیو گردد حل شده است.
 • مشکلی که سبب می شد اپلیکیشن پخش موسیقی بعد از اتمام یک آهنگ متوقف شود مرتفع گردیده است.
 • گاهی شاهد بودیم که پس از بستن اپلیکیشن Edge به هنگام باز کردن دوباره آن صفحه خالی با آدرس آخرین صفحه اینترنتی باز شده ظاهر می شد. این مشکل نیز حل شده است.
 • مشکل عدم اجرای تنظیمات مربوط به منوی استارت در صفحه نمایش های جانبی (در هنگام استفاده از ویژگی کانتینیوم) دیگر وجود ندارد.
 • ارتقائاتی در ترجمه نیز اتفاق افتاده است. مثلا ترجمه زبان فرانسه که در آن مشکلات گرامری در نمایش پیام خطاها مرتفع گردیده و یا برخی اخطارها که در نسخه چینی همچنان به زبان انگلیسی نمایش داده می شدند اکنون به چینی بازگردادنده شده اند. در صورت مشاهده هر گونه اشکال در ترجمه به زبان های مختلف آن را به ما اطلاع دهید. ما سراپا گوشیم.
 • قبلا اگر تنظیمات نمایش نوتیفیکشن در بالای صفحه قفل شده غیر فعال می شد، خاموش و روشن کردن موبایل و سپس رفتن به بخش Action Center در زمانی که صفحه هنوز قفل بود منجر می شد که هیچ گونه نوتیفیکیشنی در این بخش به نمایش در نیاید. این مساله رفع شده است.
 • برخی از اینسایدری ها شاهد مشکلی بودند که در آن وقتی صفحه نمایش خاموش و یا در حالت Glance بود با فشردن دکمه سخت افزاری مربوط به دوربین گوشی، اپلیکیشن مربوطه اجرا نمی شد. این مشکل نیز حل گردیده است.
 • مشکلات کیبورد زبان بنگلادشی دیگر وجود نخواهند داشت.

باگ های ایجاد شده

 • لطفا تا اطلاع ثانوی از نصب کیبورد یا زبان جدید بر روی این بیلد خودداری کنید! احتمال گیر کردن دانلود و عدم اتمام آن وجود دارد. زبان ها و کیبوردهایی که قبلا نصب کرده اید همگی به بیلد جدید منتقل می شوند. اما اگر هنوز زبان مورد نظر خود را نصب ننموده اید تنها راه داونگرید کردن به نسخه های قبلی، نصب زبان و کیبورد مورد نظر و نصب دوباره بیلد جدید می باشد.
 • گوشی های دارای رم داخلی 8 گیگابایت مانند لومیا 550 و 650 به هنگام نصب بیلد جدید ممکن است با اخطار 0x800700b7 مواجه گردند.
 • نوتیفیکیشن های مربوط به سیستم از قبیل بلوتوث و پخش اتوماتیک محتوای یو اس بی کار نمی کنند.

آیا شما همراهان ویندوزسنتر نیز بیلد جدید را نصب کرده اید؟ نظر شما در خصوص آن چیست؟

پیوست منبع: MSPU

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396986

خبر فوق مربوط به رسانهویندوز سنتر می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم