خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
نقوی سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس گفت: ایران در برابر نقض برجام بسته‌های عملیاتی طراحی کرده که متناسب زمان آنها را اجرایی می‌کند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، سیدحسین نقوی حسینی در گفتگو با تسنیم، با اشاره به تصویب طرح تمدید تحریم های 10 ساله ایران از سوی مجلس سنای آمریکا، گفت: این طرح پیش از این نیز در مجلس نمایندگان به تصویب رسیده بود و به دلیل اینکه اوباما رئیس جمهور آمریکا نیز نمی تواند آن را وتو کند و این طرح به قانون تبدیل می شود، قطعاً این قانون نقض برجام است.

وی با بیان اینکه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در اولین جلسه به این موضوع می پردازد، ادامه داد: هفته آینده از مسئولان وزارت خارجه دعوت می شود تا با حضور در کمیسیون امنیت ملی این قانون بررسی شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه قطعاً جمهوری اسلامی ایران به این قانون که در دو مجلس نمایندگان و سنا به تصویب رسیده واکنش نشان می دهد، تصریح کرد: ایران در برابر نقض برجام بسته های عملیاتی طراحی کرده که متناسب زمان آنها را اجرایی می کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سناتورهای آمریکایی در جلسه روز گذشته خود طرح تمدید تحریم های 10 ساله ایران را که ماه گذشته توسط مجلس نمایندگان به تصویب رسیده بود، تصویب کردند.

طرح تمدید 10 ساله قانون تحریم های ایران، با 99 رای مثبت در برابر صفر رای منفی در سنا به تصویب رسید.

به گزارش تسنیم، حتی اگر اوباما نیز رای سنا را وتو کند این طرح باز هم به قانون تبدیل می شود، چرا که بیش از دو سوم در هر دو مجلس به این طرح رای داده اند.

مجلس نمایندگان آمریکا ماه گذشته به تمدید تحریم ها علیه ایران رای داد. این تحریم ها اولین بار در سال 1996 میلادی و با هدف مجازات سرمایه گذاری در صنعت انرژی ایران و با ادعای مهار دستیابی ایران به تسلیحات هسته ای به تصویب رسیدند و تا پایان سال 2016 میلادی منقضی خواهند شد.

رویترز روز سه شنبه نوشت که اگر طرح تمدید تحریم ها علیه ایران در سنا به تصویب برسد، برای امضا به کاخ سفید فرستاده خواهد شد و با امضای «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا قانونی می شود.

یک مقام ارشد دولت آمریکا اعلام کرده بود که تصویب تمدید این تحریم ها علیه ایران نقض توافق هسته ای به شمار نمی آید.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396985

خبر فوق مربوط به رسانه طرفداری می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم