خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:

فرهنگ > موسیقی - شهرداد روحانی که پیش از شروع برنامه بابت تاخیر ناخواسته در کنسرت ارکستر سمفونیک عذرخواهی کرد در پایان برای جبران این تاخیر دو قطعه اضافه بر برنامه اجرا کرد. این حرکت او با تشویق ممتد حضار همراه شد.

شهرداد روحانی چگونه تاخیر در شروع کنسرتش را جبران کرد؟

فرهنگ > موسیقی - شهرداد روحانی که پیش از شروع برنامه بابت تاخیر ناخواسته در کنسرت ارکستر سمفونیک عذرخواهی کرد در پایان برای جبران این تاخیر دو قطعه اضافه بر برنامه اجرا کرد. این حرکت او با تشویق ممتد حضار همراه شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ارکستر سمفونیک تهران پس از کش و قوس های ناشی از تغییر رهبر به واسطه استعفای علی رهبری در 18 اردیبهشت سال جاری و انتصاب شهرداد روحانی در نیمه مرداد به عنوان رهبر دائم، شامگاه پنجشنبه 11 آذر در دو نوبت 18:30 و 21:30 روی صحنه تالار وحدت رفت.

قطعات انتخاب شده برای اجرا در این ارکستر شامل «کنسرتو در «ر» مینور برای دو ویلن» اثر یوهان سباستین، «آواهای اسلوانی (شماره هشت)» اثر آنتونین دورژاک و «مارش اسلوانی» اثر پیتر چایکوفسکی، «اورتور خفاش» اثر یوهان اشترواس، «پاوان» اثر گابریل فوره، «سمفونی آوای مردگان» اثر گامیل سن سانس و «بر فراز کوه سنگی» اثر مودست موسورسکی بودند.

کنسرت مایستر که با استقبال مخاطبان هم مواجه شد مازیار ظهرالدینی و سولیست های آن مونیکا لران و علیرضا چهره قانی بودند.

نوبت اول اجرای کنسرت ارکستر سمفونیک با نیم ساعت تاخیر آغاز شد و شهرداد روحانی پیش از آغاز برنامه بابت این اتفاق که آن را ناشی از تراکم اجراهای تالار وحدت دانست عذرخواهی کرد.

روحانی در ادامه توضیح داد که اولین قطعه برنامه، «کنسرتو در «ر» مینور برای دو ویلن» شامل سه قسمت است و مابین هر قسمت 10 تا 20 ثانیه فاصله وجود دارد. او از حاضران خواست تشویق خود را برای انتهای این سه قطعه نگه دارند.

پس از هنرنمایی مونیکا لران و علیرضا چهره قانی در اجرای قطعه باخ به عنوان سولیست، «آواهای اسلوانی (شماره هشت)» و «مارش اسلوانی» بدون فاصله اجرا شدند.

با پایان قسمت اول برنامه که حدود 45 دقیقه بود، پس از تنفسی 10 دقیقه ای قطعات «اورتور خفاش»، «پاوان»، «سمفونی برای مردگان» و «بر فراز کوه سنگی» در میان شور و هیجان تماشاگران اجرا شد.

شهرداد روحانی که در پایان برنامه شاهد تشویق های بدون قطع حضار بود پس از خروجی چند دقیقه ای از صحنه، مجددا بازگشت و گفت به دلیل تاخیر ناخواسته ای که در ابتدای برنامه ایجاد شد دو قطعه، اضافه بر آن چه در بروشور آمده است اجرا خواهند کرد. یکی از این قطعات، موسیقی جاودانه فیلم عاشقانه «بر باد رفته» اثر مکس اشتاینر بود که اجرایش با تشویق ممتد حضار مواجه شد.

58242

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396955

خبر فوق مربوط به رسانهخبر آنلاین می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم