خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، اقدامات مسئولان شهرداری لاگوس در راستای تسریع در اجرای طرح های شهرسازی این شهر 20 میلیون نفری سبب تشدید ­بحران آوارگی دهها هزار نفر از ساکنان این گونه مناطق شده ­است.­
اوتودو گبامه از مناطق فقیر نشین ساکنان ماهیگیر لاگوس است ­که در راستای اجرای طرح های توسعه مناطق شهری، اماکن مسکونی آنان در اوایل نوامبر از سوی شهردای تخریب شد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از لاگوس، درگیری های بین ساکنان مناطق فقیر نشین لاگوس با ماموران پلیس و شهرداری ­بین 9 تا 11 نوامبر دست کم سه کشته بر جا گذاشت که برا ثر تشدید درگیری ها شماری از اینگونه منازل به آتش کشیده شد و عوامل اقدامات خشونت آمیز خود را مخفی کردند.
اکنون ساکنان آواره اماکن مسکونی تخریب شده در پناهگاههای موقت و پارک ها و خیابان ها ناگزیرند در شرایط طاقت فرسا به زندگی ادامه دهند.
بسیاری از آوارگان که ­اصالتا از قبایل و مهاجران بنین هستند معتقدند اجداد آنان بیش از یک قرن است که در لاگوس زندگی می کردند اگرچه این افراد فاقد کوچکترین مدرک و سند حقوقی برای اثبات هویت خود هستند.
آوارگان لاگوس مقامات و دست اندرکاران شهرداری را به فروش و واگذاری زمین های آنان به قشر ثروتمند محکوم می کنند و معتقدند­طبقات مرفه تمایلی به زندگی در همسایگی فقرا ندارند.
این در حالی است که سازمان عفو بین المللی به مقامات و دست اندرکاران نیجریه در باره ادامه اینگونه اقدامات که منجر به بی خانمان شدن­بیش از دهها هزار نفر از ساکنان مناطق فقیر نشین لاگوس خواهد شد هشدار داد.
مقامات دولتی نیجریه برای مصون ماندن از موج محکومیت ها و اتهامای آتی خود را از هر گونه دخالت در بحران نوسازی لاگوس کنار کشیده اند.
براساس گزارش ها، در دهه 90 میلادی ، مسئولان شهرداری نیجریه ­با اجرای طرح های مشابه در ویکتوریا ایلند ضمن تخریب منطقه ماروکو 300 هزار نفر را بی خانمان کردند.
بحران جدید بی خانمانی در لاگوس به اندازه ای گسترده است که این افراد معتقدند اقدامات دولت برای ساخت 1000 واحد مسکونی نیز نمی تواند پاسخگوی سیل عظیم افراد بی خانمان در کشور باشد.
کارشناسان مسکن با اشاره به جامعه صدها هزار نفری افراد نیازمند و فقیر جامعه نیجریه، از مقامات مسئول خواستار مساعدت برای ساخت واحدهای مسکونی مناسب برای اقشار ضعیف این کشور شدند.

­
­

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396954

خبر فوق مربوط به رسانهشبکه خبر می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم