خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سه جوانی که دستگاه قضایی رژیم سعودی آنها را به اعدام محکوم کرده است به تیراندازی به سوی خودروهای نیروهای امنیتی متهم شده اند.
پایگاه اینترنتی العهد لبنان با اشاره به این مطلب افزود: در ادامه ارعاب مستمر در حق اهالی منطقه القطیف، دادگاه کیفری در ریاض حکم اولیه اعدام سه نفر از اهالی این منطقه را صادر کرده است.
این دادگاه همچنین یک نفر دیگر را به دوازده سال حبس محکوم کرد.
دادگاه این چهار نفر را به شورش مسلحانه ضد حکومت و تیراندازی به سوی گشتیهای امنیتی متهم کرد.

این اتهام به همه فعالانی که در اعتراضات شرکت می کنند زده می شود.

براساس اطلاعات به دست آمده محکومین به اعدام عبدالله عادل عوجان، محمد خاتم و جابر زهیر المرهون هستند.
دادگاه این سه جوان را به شورش مسلحانه و تیراندازی به سوی یک دستگاه خودروی گشتی امنیتی و ساختمان زندان محکوم و اعلام کرد آنها مرتکب نوعی محاربه و فساد در زمین شده اند.
جوان چهارم به اتهام مشارکت در عملیات تیراندازی به سوی چند خودروی گشتی و ساختمانهای دولتی، دریافت اسلحه از طریق دریا و قاچاق آن و مخفی کردن یکی از افراد تحت تعقیب نیروهای امنیتی به دوازده سال زندان محکوم شده است.
این جوان همچنین به مدت دوازده سال ممنوع الخروج شده است.
حکومت سعودی از زمانی که اوایل امسال جنایت اعدام گروهی را مرتکب شد صدور حکمهای اعدام را افزایش داده است.

شیخ نمر باقر النمر و شمار دیگری از فعالان در منطقه قطیف از جمله اعدامی ها بودند.
براساس گزارش سازمان اروپایی حقوق بشر پنجاه و هفت نفر از بازداشت شدگان در عربستان سعودی با خطر اعدام روبرو هستند که بیست و پنج نفرشان از جوانان منطقه الشرقیه هستند.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396949

خبر فوق مربوط به رسانهشبکه خبر می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم