خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
مدرسه کانکس اهواز ـ امام جمعه شهرستان اندیکا از استقرار اداره ارشاد این شهرستان در کانکس خبر داد و آن را در شأن کشور ندانست.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید اکبر موسوی شامگاه پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان اندیکا با حضور استاندار خوزستان اظهار کرد: برخی از مشکلات در شهرستان اندیکا منحصربه فرد هستند و نمی توان آنها را در سایر شهرها مشاهده کرد؛ بنابراین می طلبد که مدیران کل استان نگاه ویژه تری به این شهرستان داشته باشند.

وی با اشاره به نبود اداره اوقاف در اندیکا گفت: حدود ۹۰ مسجد در این شهرستان داریم که برای تشکیل هیئت امنا باید به شهرستان مسجدسلیمان بروند و گاهی نیز دست خالی برمی گردند.

امام جمعه شهرستان اندیکا با گلایه از نبودن اداره مخابرات و ضعف زیرساختی در این زمینه بیان کرد: چارت سازمانی ادارات در اندیکا کامل نیست و برخی ادارات حتی برای ساختمان هم مشکل دارند. به عنوان نمونه اداره فرهنگ و ارشاد در کانکس واقع شده و این در شان کشور نیست.

وی بیان کرد: ساخت بیمارستان جزو مطالبات جدی مردم است و همچنین نبود حمل و نقل عمومی با حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت در این شهرستان اصلا صحیح نیست. مردم در جابه جایی های درون شهری هم مشکل دارند؛ بنابراین وجود یک پایانه مسافربری نیاز شهرستان است. متأسفانه مردم این شهرستان برای سفرهای خود همواره باید به دنبال یکی از اقوام دارای خودرو باشند.

حجت الاسلام موسوی تصریح کرد: نبود بانک و کافی نبودن عابر بانک ها در این شهرستان معضلی است که مردم را با مشکل مواجه کرده است. نداشتن آب شرب پایدار یکی دیگر از مشکلات شهرستان اندیکا است. مسئله برق هم جزو مشکلات بوده ولی واقعا وجود آبی پایدار برای زندگی مردم ضروری است. کامل نبودن زیرساخت های مخابراتی و وجود جاده های خاکی در للر، کتک، ایذه به اندیکا و امامزاده شاهزاده عبدالله، نبود فضای سبز و پارک که باعث کاهش شور و نشاط شده نیز از دیگر مشکلات این شهرستان است.

مدرسه راهنمایی ساوج در اتاق فرسوده و کانکس

وی با گلایه از عدم حمایت مالی از ورزش شهرستان که از لحاظ امکانات هم ضعیف است، گفت: در ساوج مدرسه راهنمایی با ۳۰۰ دانش آموز در اتاق های فرسوده و کانکس بنا شده است. همچنین نبود مدرسه راهنمایی در قلعه خواجه و نبود سالن همایش در شهر جزو مشکلات این شهرستان هستند.

حجت الاسلام موسوی گفت: مشکل عمومی مردم شهرستان اندیکا نبود اشتغال است که باید برای رفع آن ظرفیت های بالقوه این شهرستان را بیشتر مورد توجه قرار داد.

امام جمعه شهرستان اندیکا تأکید کرد: باید صنعت کشاورزی و گردشگری را با جذب سرمایه گذاری فعال تر کرد تا بیکاری در این شهرستان کمرنگ تر شود.

وی تصریح کرد: متأُسفانه سازمان آب و برق خوزستان هیچ نگاهی به شهرستان اندیکا ندارد. ۴۰ درصد انرژی برق آبی کشور از طریق اندیکا تامین می شود بنابراین باید نگاهی خاص به این شهرستان داشت. هر چند کمک می شود ولی قطره چکانی است .

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396946

خبر فوق مربوط به رسانه خبرگزاری مهر می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم