خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
ماینده اصولگرای مجلس دهم تاکید کرد که تشکیل پرونده در قوه قضائیه صلاحیت نامزد‌ها را زیر سوال نمی‌برد اگر مسئله ثابت شده‌ای وجود داشته باشد درآن زمان، می‌توان گفت فلان نامزد صلاحیت ندارد والا صرف اینکه پرونده‌ای تشکیل شده یا حتی شاکی هم وجود دارد ملاک عدم صلاحیت نیست. رویداد۲۴- نماینده اصولگرای مجلس دهم تاکید کرد که تشکیل پرونده در قوه قضائیه صلاحیت نامزد‌ها را زیر سوال نمی‌برد اگر مسئله ثابت شده‌ای وجود داشته باشد درآن زمان، می‌توان گفت فلان نامزد صلاحیت ندارد والا صرف اینکه پرونده‌ای تشکیل شده یا حتی شاکی هم وجود دارد ملاک عدم صلاحیت نیست.
این روز‌ها اصولگرایان مدام از اجماع بر یک فرد برای انتخابات ریاست جمهوری صحبت می‌کنند اما گفت‌و‌گو‌‌هایشان در این باره با نشانه‌ای از وجود مسئله مطرح شده را به نمایش نمی‌گذارد.
در کنار گفته باهنرکه تاکید داشت نامزد اصولگرا‌ها باید چهره‌ای جدید باشد و جایز نیست از کسانی که یک یا چند بار شانس خود را امتحان کرده‌اند، مجدد استفاده شود. آیت الله موحدی کرمانی که نقش ایجاد اتحاد در بین اصولگرایان را بر عهده دارد مطرح کرده است که موضوع مهم در این رابطه اجماع بر حضور یک کاندیدا است، بنابراین شناخته شده بودن یا نبودن آن اهمیتی ندارد.
گروه دیگری از اصولگریان نیز مشخصا در رابطه با کاندیداتوری محمد باقر قالیباف، شهردار تهران که دو دوره کاندیدا ریاست جمهوری شده بود و هر دفعه ناموفق از آن بیرون آمده، مطرح کرده‌اند که لازم است تا وی ابتدا وضعیت پرونده اقتصادی که این روز‌ها درباره آن صحبت به میان آمده است را روشن سازد.. محمد باقر قالیباف پیش از این اظهار نظربه اصولگرایان گفته بود درصورتی نامزد انتخاباتی خواهد شد که این طیف سیاسی بر سر یک نامزد به اجماع برسند.
اما افراد دیگری از این جناح سیاسی معتقدند که گرچه اجماع بین اصولگرایان اهمیت فراوان دارد اما مهم تراز آن این است که فرد مورد نظر قدرت جذب آرا مردم را داشته باشد. این مسئله به قدری سرنوشت سازاست که حتی اگر وی پرونده‌ای در قوه قضائیه هم داشته باشد، در صورتی که موضوع مهمی نباشد، می‌توان آن را ندید گرفت.
مجتبی ذوالنور، نمایندهٔ اصولگرای مجلس شورای اسلامی درباره کاندیدا‌ها مورد نظر اصولگرایان به رویداد ۲۴ گفت: بنا ندارم تا زمان تصمیم نهایی اصولگرایان برای اجماع بر یک نفر واحد جهت کاندیداتوری ریاست جمهوری درباره اینکه چه کسی احتمال رای آوری بیشتری دارد یا کدام یک از افراد مورد نظر از آرا پایین تری برخوردارهستند، نظر دهم زیرا چنین توضیحاتی زمینه‌های توافق را ضعیف خواهد کرد.
وی در رابطه با سخنان آیت الله موحدی کرمانی مبنی بر اینکه اجماع از تکراری نبودن چهره‌ها برای کاندیداتوری ریاست جمهوری اهمیت بیشتری دارد، بیان کرد: با وجود آنکه اجماع بر سر یک نفر برای اصولگرایان حائز اهمیت است اما آن یک نفر باید توان جذب آرا را داشته باشد.
وی در ادامه اضافه کرد: کسی که از آرا مورد نیاز بی‌بهره است نمی‌تواند کاندیدا اصولگرایان باشد زیرا نام نامزد انتخاباتی بر کسی گذارده می‌شود که زمینه، استعداد و موقعیت رای آوری داشته باشد. قاعدتا وحدتی که از آن صحبت به میان می‌آید بر حول فردی صورت خواهد گرفت که از این ویژگی‌ها بی‌بهره نباشد.
ذوالنور در ادامه تاکید کرد: با توجه به این مسئله در صورتی که فردی بسیار مناسب و خوبی معرفی شود اما زمینه رای نداشته باشد این مسئله نشان می‌دهد که بعضی از شرایط لارم را دارا نیست. همانطور که مطرح کردم، کسی مورد اجماع قرار می‌گیرد که زمینه رای آوری و صلاحیت‌های مورد نیازدر این رابطه را داشته باشد.
این نماینده اصولگرا مجلس درباره وجود شایعاتی درخصوص برخی از افرادی که نامشان در لیست احتمالی نامزدهای انتخاباتی اصولگرایان مطرح هست، اظهار داشت: شایعه مهم نیست. باید مطالبی که بر علیه کسی طرح می‌شود به اثبات برسد برای هر کسی در هر مقطعی به تعداد زیادی شایعه درست می‌شود. امروز با توجه به فضای مجازی که منتشرکنندگان اخبار در آن عدالت و انصاف را رعایت نمی‌کنند، هر مدیری در هر لحظه با شایعاتی تخریب می‌شود.
وی در رابطه با احتمال وجود پرونده از کاندیداهای احتمالی در قوه قضائیه نیز تصریح کرد: ممکن است یک کاندیدایی ده پرونده در قوه قضائیه داشته باشد ولی تا زمان انتخابات، جرمی از آن اثبات نشده، بنابراین مجرم به حساب نمی‌آید. زیرا مدیر وقت در جامعه کار می‌کند آدم‌های راضی و ناراضی بر سر مسیر او قرار می‌گیرند، احتمال دارد در عرصه کار سیاسی با تشکیل پرونده‌هایی روبرو شود.
ذوالنور افزود: تشکیل پرونده در قوه قضائیه صلاحیت نامزد‌ها را زیر سوال نمی‌برد اگر مسئله ثابت شده‌ای وجود داشته باشد درآن زمان، می‌توان گفت فلان نامزد صلاحیت ندارد والا صرف اینکه پرونده‌ای تشکیل شده یا حتی شاکی هم وجود دارد ملاک عدم صلاحیت نیست.
این نماینده اصولگرا مجلس در پاسخ به این سوال که اگر پرونده‌ای در دست بررسی باشد بازهم شرایط تغییر نمی کند، پاسخ داد: حتی اگر پرونده‌ای در دست بررسی یا مجرمی وجود داشته باشد، دلیل تغییر شرایط به حساب نمی‌آید.
وی در این باره یادآور شد: حد و اندازه جرم مهم است. ممکن است فرد مورد نظر جرمی مرتکب شده باشد اما زمینه آن از اهمیت کمتری برخوردار باشد، به طور نمونه می‌توان اشاره کرد که اگر فردی که ویژگی‌های لازم برای کاندیداتوری را دارد در اثر تصادف رانندگی موجب مرگ شخص دیگری شده و حتی ۶ ماه را هم در زندان به دلیل محکومیت در این باره به سر برده باشد، باید گفت این قتل عمد نبوده و اتفاقی صورت گرفته، طبیعی است و برای هرکسی ممکن است روی دهد.
ذوالنور در ادامه افزود: جرم‌هایی از این دست ارادی نیستند، لذا برای تائید یک فرد بابت نامزدی ریاست جمهوری در صورت وجود جرمی، باید نوع آن واثبات شدن یا نشدن‌اش توسط قوه قضائیه مشخص شود، والا اصولگرایان صرف اتهام کسی را رد یا تائید نمی‌کنند.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396941

خبر فوق مربوط به رسانهرویداد24 می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم