خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از "رویترز"؛ برخی از مسئولان آمریکایی شب گذشته اعلام کردند که "باراک اوباما" –رئیس جمهور این کشور- که به احتمال زیاد، اقداماتی قابل توجهی در زمینه برقراری صلح در خاورمیانه انجام نخواهد داد.

این مسئولان که خواستند نامشان فاش نشود گفتند که آخرین سخن در مورد تلاش های نافرجام رئیس جمهور برای تحقق صلح روز یکشنبه گذشته از جانب جان کری –وزیر امور خارجه- در همایش سالانه خاورمیانه در واشنگتن مطرح شد.

مشاوران باراک اوباما بیم آن دارند که تیم "دونالد ترامپ" –رئیس جمهور منتخب- با آنها مشکل آفرینی کند؛ در حالی که اوباما امید دارد که ترامپ برای حفظ بخش هایی از میراث او از جمله توافق هسته ای با ایران و برنامه های بهداشتی و رابطه با کوبا متقاعد شود.

این در حالی است که اوباما در مورد اظهارات برخی مسئولان که گفته اند وی مخالف مشاوران خود که از اوخواسته اند تا هیچ گونه اقدام ریشه ای را انجام ندهد، است، هنوز تصمیمی را اتخاذ نکرده است.

یکی از مسئولان آمریکایی می گوید: "هیچ گونه نشانه ای از وجود تلاش هایی جاری در این خصوص وجود ندارد."

گفتنی است این نگرانی وجود دارد که ترامپ در مواضع خود در دوستی با اسرائیل مثلا از طریق انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس زیاده روی کند؛ اقدامی که خشم فلسطینیان را برخواهد انگیخت و موجب خشم و بیزاری بین المللی خواهد شد.

پایان پیام/478 ضمیمه :

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396937

خبر فوق مربوط به رسانه شبستان می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم