خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
اوباما فرصت زیادی ندارد/ ادامه فروش سلاح به عربستان نشانه همدستی آمریکا با جنایات سعودی هاست سازمان دیده بان حقوق بشر از رئیس جمهور آمریکا خواست، با استفاده از آخرین فرصت خود، فروش سلاح به عربستان را متوقف کند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری برنا، "سارا مارگون" مدیر دفتر دیده بان حقوق بشر در واشنگتن اعلام کرد، در حالیکه ائتلاف عربستان خانه ها، مدارس، بیمارستانها و مجالس عزا را در یمن بمباران می کند، آمریکا همچنان میلیاردها دلار سلاح به عربستان می فروشد.

وی خاطرنشان کرد، باراک اوباما برای تغییر سیاست کشورش در عربستان و یمن از طریق توقف فوری فروش سلاح به عربستان و ارزیابی مشارکت نیروهای آمریکایی در بسیاری از حملات هوایی غیرقانونی نیروهای ائتلاف، آخرین فرصت را دارد.

این مسؤول دیده بان حقوق بشر خاطرنشان کرد: که این سازمان تا کنون 58 حمله هوایی غیرقانونی ائتلاف و 16 حمله دیگر را ثبت کرده که در آن از بمب های ممنوع خوشه ای استفاده شده است. نیروهای ائتلاف در 21 نوبت از این حملات از سلاحهای آمریکایی استفاده کرده اند که دو مورد آن ها بشدت خونبار بوده است: حمله 15 مارس به بازار مستباء که حداقل 97 غیر نظامی بر اثر آن کشته شدند و حمله 8 اکتبر به مراسم عزاداری در صنعا که بر اثر آن حداقل 100 غیر نظامی کشته و بیش از پانصد نفر مجروح شدند. این دو حمله جنایت جنگی هستند.

مارگون تاکید کرد: در صورتی که آمریکا به فروش سلاح به عربستان ادامه دهد، استفاده مکرر از مهمات آمریکایی در حملات غیرقانونی می تواند نشانه همدستی آمریکا در این حملات باشد.

سارا مارگون گفت: اوباما با توقف ارسال سلاح در ماههای پایانی دوره ریاست جمهوری خود، می تواند تغییر جدی در زندگی مردم یمن به وجود بیاورد و به ریاض نشان دهد که جنایات جنگی عواقبی دارد.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396931

خبر فوق مربوط به رسانهخبرگزاری برنا می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم