خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
اجرای طرح غربالگری اوتیسم برای نخستین بار در ایلام    معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی ایلام گفت: طرح غربالگری اوتیسم برای نخستین بار در این استان همزمان با هفته معلولان و بصورت سراسری اجرا خواهد شد. به گزارش برنا ایلام، فرمان عزیزنیا اظهار داشت: اوتیسم نوعی اختلال نافذ رشد محسوب شده که اجرای این طرح با هدف شناسایی این بیماران در استان از روز ۱۳ آذر ماه آغاز می شود.

وی به دیگر برنامه های هفته معلولان نیز اشاره کرد و افزود: به همین مناسبت برنامه های فرهنگی، آموزشی و ورزشی شامل اردوهای سیاحتی و زیارتی ویژه معلولان و کارگاه های آموزشی پیشگیری از معلولیت در شهرستان های مختلف استان برگزار خواهد شد.

به گفته وی، همچنین به همین مناسبت مسابقات ورزشی ویژه معلولان در شهرستان های مختلف در طول هفته معلولان برگزار می شود.

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی ایلام به برگزاری جشنواره عکس مسیر سبز نیز اشاره کرد و گفت: آیین تجلیل از افراد برتر این جشنواره که ویژه پیاده روی اربعین و با شعار معلولیت محدودیت نیستف بود، روز ۱۸ آذر بزگزار و برگزیدگان آن مورد تقدیر قرار می گیرند.

عزیزنیا برگزاری نشست خبری، غبارروبی مزار شهدا با حضور معلولان، برپایی نمایشگاه دستاوردهای معلولان در زمینه های مختلف و اجرای نمایش های خیابانی با موضوع معلولیت را از دیگر برنامه های هفته جهانی معلولان در این استان اعلام کرد.

به گفته عزیزنیا، در اجرای برنامه های هفته معلولان امسال ضمن تمرکز زدایی از مرکز استان از مشارکت موسسه های خیریه، گروه های توانبخشی مبتنی بر جامعه و مراکز حرفه آموزی و شبانه روزی معلولان استفاده می شود.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396882

خبر فوق مربوط به رسانهخبرگزاری برنا می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم