خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
«بهزاد پروین قدس» مستند ۵۰ دقیقه‌ای از زندگی شهید مدافع حرم «روح‌الله طالبی‌اقدم» را ساخت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «بهزاد پروین قدس» از عکاسان دوران دفاع مقدس است که مستند شهید مدافع حرم با عنوان «حلما» را تولید کرده و در این مستند به زندگی شهید «روح الله طالبی اقدم» پرداخته است.


فرزند شهید طالبی اقدم در آغوش پروین قدس

پروین قدس در گفت وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: این مستند 50 دقیقه ای در شهر کشک سرای شهرستان مرند و محل زندگی شهید طالبی اقدم رونمایی شد و هم اکنون در حال رایزنی با شبکه های تلویزیونی هستم تا این مستند پخش شود.

وی ادامه داد: شهید «روح الله طالبی اقدم» در روز تاسوعای سال 94 در نزدیکی حلب به شهادت رسید و پیکرش بعد از 2 ماه به کشور بازگشت؛ به همراه دوستان به فرودگاه رفتیم؛ نوزاد شهید به نام «حنانه» را هم به مراسم استقبال آورده بودند؛ صحنه های خاصی در این مراسم پیش آمد که در آنجا تصمیم گرفتم مستندی برای این شهید بسازم.


مراحل تولید مستند حلما


مراحل تولید مستند حلما


مراحل تولید مستند حلما

کارگردان و تهیه کننده مستند «حلما» بیان داشت: وقتی وارد زندگی این شهید شدیم، دیدیم که وی از 12 سالگی محاسبه اعمال داشته؛ پدرش رزمنده بود و 4 سال از زندگی اش را در مناطق جنگی گذرانده؛ روح الله بعد از تحصیل در دانشگاه وارد سپاه شد و دوره تکاوری را گذراند و بعد از اعزام به سوریه در نزدیکی حلب به شهادت رسید.

وی یادآور شد: محوریت این مستند با «حنانه» دختر شهید طالبی اقدم است؛ یکی از نکات جالب این بوده که روح الله قبل از شهادتش برای فرزندش لالایی گفته و آن را ضبط کرده بود؛ او به همسرش گفته بود که اگر من شهید شدم این لالایی را برای دخترم پخش کن تا بخوابد. ما در مستند این اتفاق را پیگیر بودیم.

پروین قدس خاطرنشان کرد: حاج صمد قاسم پور برای این مستند مثنوی سرده است؛ صمن اینکه از مداحی حاج مهدی خادم و موسیقی استاد میرزازاده بهره مند شده ایم.

وی افزود: استان آذربایجان شرقی 22 شهید مدافع حرم دارد امیدواریم حمایت شئذ تا بتوانیم برای دیگر شهدای عزیز مستند بسازیم.


حنانه در آغوش پدرش


فرزند شهید روح الله طالبی اقدم


مراحل تولید مستند حلما

بر اساس این گزارش، بهزاد پروین قدس از جمله عکاسان دفاع مقدس بوده که عکس های منحصر به فردی از این دوران به ویژه حضور امام خامنه ای در جبهه را به ثبت رسانده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396867

خبر فوق مربوط به رسانهدانا می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم