خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
اکران یک فیلم سه بعدی در سینماهای ایرانتولید فیلمهای سه بعدی هرچند در هالیوود روندی متداول است،اما در ایران هنوز تولید و روی پرده فرستادن فیلمهای سه بعدی چندان فراگیر نشده است.

به گزارش سینماخبر، تولید فیلمهای سه بعدی هرچند در هالیوود روندی متداول است و به واسطه گستردگی سینماهای آیمکس مخاطبان هم به راحتی می توانند به تماشای آنها بنشینند اما در ایران هنوز تولید و روی پرده فرستادن فیلمهای سه بعدی چندان فراگیر نشده است.

حاشیه سازترین فیلم سه بُعدی که در سینمای ایران روی پرده رفت «آقای الف» بود که البته به دلیل پایین بودن استانداردهای تکنیکی نتوانست توجهی را به خود جلب کند.

از پنجشنبه یازدهم آذرماه فیلمی کودکانه با عنوان «جنجال در عروسی»در سینماها اکران شده که محصولی سه بُعدی به شمار می رود. البته این فیلم دو نسخه دوبعدی و سه بعدی دارد و نسخه سه بعدی آن فقط در سینماهایی روی پرده می رود که مجهز به سیستم نمایش سه بعدی هستند.

پردیس های کورش، آزادی، زندگی، چارسو و سینماهای فرهنگ و ایوان شمس و همچنین پردیس هویزه مشهد سینماهایی هستند که نسخه سه بعدی «جنجال در عروسی» را نمایش می دهند.

محوریت اتفاقات فیلم با حضور تعدادی کودک رقم می خورد اما بازیگران بزرگسال شناخته شده ای نظیر علیرضا خمسه، میرطاهر مظلومی، نعیمه نظام دوست و مرتضی ضرابی نیز در فیلم حضور دارند.

داستان فیلم در یک مراسم عروسی رخ می دهد؛ برگزارکنندگان مراسم کودکان را به محل برگزاری جشن راه نمی دهند و به کلبه ای در انتهای باغ تبعید می کنند. بچه ها متوجه می شوند برگزارکنندگان مراسم قاچاقچی مواد مخدر هستند ، لذا تصمیم می گیرند تا جشن را به هم بزنند…

به مانند اغلب فیلمهای کودکی که در سینمای ایران تولید می شود این فیلم نیز با حمایت فارابی تولید شده و به مانند همه فیلمهای کودکی که با حمایت فارابی تولید می شود این فیلم هم نتوانسته برای اکران سرگروه داشته باشد و به اکران در گروه آزاد بسنده کرده است!

رضا خطیبی سرایی که هشت سال قبل یک فیلم در ژانر هارور به نام «حریم» را ساخته بود کارگردان «جنجال در عروسی» است و محمد احمدی هم تهیه کننده کار است.


سینما ژورنال

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396844

خبر فوق مربوط به رسانهسینما خبر می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم