خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر: بازدید: 115
SNN سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس ایران تاکنون دو اقدام در مقابله با تمدید داماتو در مجلس نمایندگان آمریکا انجام داده است.

وی تاکید کرد: مجلس با استفاده از ابزار خود به سیاست های استکباری آمریکا پاسخ قاطع می دهد و قطعا نمایندگان به طرح دوفوریتی ممنوعیت خرید کالاهای آمریکایی رای مثبت خواهند داد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس با بیان اینکه پیرو بیانات رهبر معظم انقلاب، مجلس واکنش جدی و قاطعی به تصویب 10 ساله قانون داماتو نشان خواهد داد، افزود: آمریکا علاوه بر تمدید داماتو از فعالیت بویینگ و شرکت های زیرمجموعه آن با ایران جلوگیری کرده است؛ بنابراین ایران علاوه بر دو اقدام ذکر شده اقدامات جدی و قاطع دیگری انجام خواهد داد.


**ایران نقض و اجرای برجام توسط آمریکایی ها را رصد می کند/ تصویب طرح ممنوعیت خرید کالاهای آمریکایی

نعمتی در ادامه با اشاره به اینکه ایران نقض و اجرای برجام توسط آمریکایی ها را رصد می کند، ادامه داد: مجلس با تصویب طرح ضداستکباری ممنوعیت خرید کالاهای مصرفی آمریکایی به طور قطع به اقدامات آمریکایی پاسخ می دهد و در ادامه گام های موثر و مهم دیگری را برخواهد داشت.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس در برابر سیاست های ضد برجامی مجلس آمریکا ابتکار عمل به خرج می دهد و با استفاده از ابزار خود به سیاست های استکباری آمریکا پاسخ قاطع می دهد.

**احتمال وتوی داماتو از سوی رییس جمهور آمریکا/ تصویب قانون داماتو و تمدید آن نقض صریح برجام است

ولی الله نانواکناری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز با اشاره به تمدید و تصویب مجدد قانون داماتو در کنگره و سنای آمریکا گفت: تصویب قانون داماتو و تمدید آن نقض صریح برجام بوده و با پاسخ دندان شکن ایران رو به رو خواهد شد.

وی با اشاره به تمدید و تصویب مجدد قانون داماتو در کنگره آمریکا اظهار داشت: بد عهدی های آمریکا در قبال ایران بارها تکرار شده است.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه احتمال وتوی این مصوبه از سوی رییس جمهوری آمریکا وجود دارد افزود: در صورت وتوی این مصوبه نیز باید بدانیم که آمریکا قابل اعتماد نبوده و نیست.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه آمریکایی ها در موضوع برجام بدعهدی کرده و به وعده های خود عمل نکرده اند، تصریح کرد: تصویب قانون داماتو و تمدید آن نقض صریح برجام است.

نانواکناری، با بیان اینکه آمریکایی ها به جای عمل به برجام تحریم ها را تمدید کرده اند، گفت: بدعهدی آمریکایی ها دیگر بی پاسخ نخواهد ماند.

نماینده مجلس دهم با اشاره به محورهای صحبت های رهبر معظم انقلاب مبنی بر وضوح نقض برجام در صورت تمدید داماتو و واکنش قطعی و جدی ایران در این خصوص، تصریح کرد: به طور حتم آمریکایی ها پاسخی کوبنده و دندان شکن دریافت خواهند کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی محلس شورای اسلامی گفت: برخورد قاطع درخصوص رفتارهای غیرمسئولانه آمریکا باید در دستور کار مسئولان کشور قرار بگیرد.

سنای آمریکا با اکثریت مطلق(99 رای موافق - صفر رای مخالف) تمدید قانون تحریم ها علیه ایران را برای یک دوره 10ساله دیگر تصویب کرد.

پیش از این مجلس نمایندگان آمریکا تمدید قانون تحریم های ایران را با اکثریت آرا برای یک دوره 10 ساله دیگر به تصویب رسانده بود.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396843

خبر فوق مربوط به رسانه دانشجو می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم