خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:

سرویس بین الملل پایگاه خبری تحلیلی بی‌باک؛ بخش مهمترین عناوین:

سناتور هیدی هیتکمپ دموکرات
منابع آگاه می گویند رئیس جمهور منتخب آمریکا سناتور «هایدی هیتکمپ» دموکرات از ایالت داکوتای شمالی را برای تصدی وزارت انرژی یا کشور آمریکا در نظر گرفته است.

به گزارش بی‌باک به نقل از رویترز، یک منبع آگاه روز پنج شنبه به این خبرگزاری گفت که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور منتخب آمریکا سناتور «هایدی هیتکمپ» دموکرات از ایالت داکوتای شمالی را برای تصدی وزارت انرژی یا کشور آمریکا در نظر گرفته است.

پیش از این،‌ خبرگزاری رویترز بر اساس اظهارات تیم انتقالی دونالد ترامپ گزارش داد که رئیس جمهور منتخب آمریکا قصد دارد روز جمعه با سناتور هیتکمپ دیدار کند. این منبع آگاه گفت که ترامپ خواهان ملاقات با این سناتور دموکرات شده است.

سناتور هیتکمپ با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که وی از «دعوت رئیس جمهور منتخب برای برگزاری این دیدار» قدردانی می کند و امیدوار است «با رئیس جمهور منتخب و تمامی همقطاران خود در کنگره از هر دو حزب- جمهوریخواه و دموکرات- برای جلب بهترین حمایتها از ایالت خود همکاری نماید».

این بیانیه به پرسش مورد نظر رویترز در مورد اینکه در کابینه «دونالد ترامپ» چه سمتی برای این سناتور دموکرات درنظر گرفته شده است،‌ پاسخی نداد.

سناتور هیتکمپ از حامیان توسعه منابع انرژی داخلی شامل سوختهای فسیلی و منابع انرژی تجدیدپذیر است. این در حالی است که ایالت داکوتای شمالی یکی از منابع اصلی نفت خام، زغالسنگ و انرژی باد در آمریکا بشمار می رود.

شایان ذکر است که هایدی هیتکمپ از سال ۲۰۱۲ به مجلس سنا راه یافت و دو سال بعد توانست در انتخابات مجدد به پیروزی دست یابد.لینک کوتاه: betanews.ir/news/396808

خبر فوق مربوط به رسانه موبایل می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم