خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
خبرگزاری فارس: آیا می‌دانید «تأییدیه تحصیلی» چیست؟

تأییدیه تحصیلی، ورقه‌ای است که در آن مندرجات مدارک تحصیلی دانش‌آموزان یا دانشجویان دوره‌های مختلف تحصیلی با امضای شخص مجاز و مُهر رسمی سازمان تأیید شده باشد.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، در واژه نامه تخصصی (ترمینولوژی) آموزش و پرورش در خصوص واژه تأییدیه تحصیلی/ approval؛ qualifiction confirmation آمده است: ورقه ای که در آن مندرجات مدارک تحصیلی دانش آموزان یا دانشجویان دوره های مختلف تحصیلی، با امضای شخص مجاز و مُهر رسمی سازمان تأیید شده باشد.

گواهینامه آموزشی؛ نوشته ای که در آن درستی مطلبی یا صلاحیت کسی در موردی تأیید شده باشد.

تأییدیه گذراندن واحد/approval of course credit completion؛ confirmation: ورقه یا فرایندی که در آن نمرات کسب شده دانش آموز یا دانشجوی دوره های مختلف تحصیلی با مهر و امضا، تأیید شده است.

گواهی کسب نمرات

تبحر/expertise؛ proficieny: توانایی و مهارت بسیار زیاد در یک موضوع، زمینه خاص یا انجام یک عمل یا تسلط کامل به یک علم خاص یا رشته ای از علوم و فنون.

دریا شدن در علم، علوم بسیار دانستن، بسیار عالم شدن، بسیار علم و دانش و غوطه وری در بحر علوم، بسیار دانا بودن، در علمی مهارت بسیار داشتن، تأمل و توسع.

تبصره/ provision؛ footnote؛ note: توضیحی که بر یک ماده از قانون، اساسنامه، مرام نامه یا بخشنامه افزوده می شود. تبصره به مفهوم حقوقی آن، از ساخته های قانون گذار ایرانی است و به نظر برای «ایضاح» ماده قانونی یا «توضیح و تشریح» آن به کار می رود.

بر وزن «تفعله» مصدر باب «تفعیل» از ریشه «بصر» که در زبان فارسی بنا به تصریح اهل لغت در معانی ایضاح، توضیح و تشریح کردن مطلب، بینا کردن و بیناگردانیدن و شناسا کردن به کار رفته است، پند گرفتن، امری را واضح و روشن ساختن.

تراکم جمعیت/population density: انبوهی جمعیت در یک ناحیه جغرافیایی، شاخصی که رابطه بین وسعت منطقه، محیط زندگی و تعداد جمعیت را معین می کند و برای مطالعه چگونگی توضیح و پراکندگی جمعیت بر روی زمین که اصطلاحاً «توزیع مکانی جمعیت» نامیده می شود، از شاخص های مختلفی چون میزان تراکم جمعیت و غیره استفاده می شود.

انباشته شدن، انبوه شدن، به هم فشردگی، روی هم جمع شدن، متراکم سازی.

تراکم دانش آموز/student density: تعداد دانش آموزان مشغول به تحصیل در یک آموزشگاه یا دوره تحصیلی که به نسبت تعداد کلاس های دایر و به ترتیب تراکم دانش آموز در کلاس، آموزشگاه و دوره تحصیلی محاسبه می شود.

انبوهی یا به هم فشردگی داش آموز در یک کلاس.

انتهای پیام/

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396787

خبر فوق مربوط به رسانهفارس نیوز می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم