خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
مهربانی با نوزادان مغز آنها را گیراتر می‌کند

دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند که پاسخگویی به نیاز امنیت و عشق در کودکان می‌تواند مغز آنها را برای فرا گرفتن اتفاقات مختلف گیراتر کند.

به گزارش پارس نیوز،

محققان دانشگاه کمبریج بر این باورند زمانی که امواج مغزی نوزادان با والدین آنها ارتباط برقرار می کند، میزان یادگیری این گروه از افراد به بالاترین سطح می رسد.

آخرین مطالعات علمی نشان می دهد حرف زدن با نوزادان، خواندن اشعار کودکانه، رفتارهای محبت آمیز و مراقبت های صمیمانه به صورت مستقیم روی آنها اثر می گذارد و این اتفاقات باعث می شود مغز نوزادان بهتر رشد کند.

محققان می گویند پاسخگویی به نیاز امنیت، ایمنی و عشق در نوزادان موجب می شود ارتباطات داخلی مغز آنها به خوبی شکل بگیرد و آنها بهتر از دیگر همسن و سالان خود فرآیند یادگیری مسایل مختلف را انجام دهند.

این خبر نتایج حاصل از پروژه اسکن مغزی نوزاد در دانشگاه کمبریج است که دانشمندان بر اساس آن متوجه شدند مهربانی با این گروه از افراد می تواند باعث شود مغز آنها به صورت کارآمدتر مسایل را یاد بگیرد.

دنیا برای نوزاد مجموعه ای از منظره ها، صداها و اطلاعات محسوب می شود. نوزادان پس از گذشت مدت کوتاه فرآیند یادگیری را آغاز می کنند و هرچه این مجموعه بهتر در مقابل او نمایان شود، در اتفاقات مختلف مانند یادگیری زبان بهتر عمل می کنند.


لینک کوتاه: betanews.ir/news/396742

خبر فوق مربوط به رسانهپارس نیوز می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم