خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران

به دنبال تذکر نایب رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران به پلیس راهو در مورد ضرورت برخورد با توقف خودروها در مبادی محدوده زوج و فرد و طرح ترافیک و کند شدن ترافیک، جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ توضیحاتی را در این باره ارائه کرد.

به گزارش جماران، در جریان جلسه علنی شورای شهر تهران اسماعیل دوستی، رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران در تذکری به پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: «پلیس راهور از زمانی که طرح زوج و فرد ارائه شد، نتوانسته نظارت خوبی داشته باشد به طوری که شاهدیم خودروهای بی شماری در ساعات پایانی طرح ترافیک و زوج و فرد در حاشیه خیابان ها و بزرگراه ها توقف می کنند که این رفتار باعث مسدود شدن شریان های اصلی شهر می شود و جالب آن است که پلیس به جای تذکر تنها این رفتار رانندگان را مشاهده می کند.»

سرهنگ حسن عابدی، جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در گفت وگو با ایسنا، درباره اظهارات این عضو شورای شهر گفت: توقف در حاشیه بزرگراه ها و بخش هایی از خیابان که تابلوی پارک ممنوع در آن نصب شده تخلف بوده و ماموران پلیس راهنمایی ورانندگی مطابق قانون با آن برخورد کرده و نسبت به اعمال قانون متخلفان اقدام خواهد شد.

وی با بیان اینکه پلیس برای برخورد با تخلفات ساکن و توقف در محل ممنوعه علاوه بر نیرو از تجهیزاتی همچون دوربین و خودروهای دوربین دار نیز استفاده کرده است، افزود: قطعا اگر خودروها در حاشیه بزرگراه توقف کرده باشند پلیس با آن برخورد خواهد کرد، همچنین اگر خودروها اقدام به توقف دوبل در مسیرها کرده و سبب انسداد مسیر شوند حتما نسبت به اعمال قانون این خودروها اقدام خواهد شد.

جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اضافه کرد: گاهی نیز برخی رانندگان چند دقیقه ای را زودتر از زمانی که پیش بینی کرده بودند به مرز طرح ترافیک یا زوج و فرد می رسد که برخی از آنان در محل مجاز توقف کرده و منتظر رسیدن ساعت پایان طرح می شوند که با این دسته از رانندگان نمی توان برخورد کرد.

عابدی اضافه کرد: در مرحله اول ماموران پلیس به رانندگان این خودروها تذکر می دهند که محل را ترک کرده و سبب سد معبر نشوند اما اگر به تذکر پلیس توجهی نکنند نسبت به اعمال قانون این خودروها اقدام خواهد شد.

منبع: ایسنا

انتهای پیام /*

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396735

خبر فوق مربوط به رسانه جماران می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم