کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر:
کراپ‌شده - تیلاپیای نیل مدیرعامل اتحادیه تکثیر، پرورش و صادرات آبزیان ایران، شرایط بازار ماهی را آرام توصیف کرد و گفت: افزایش تعرفه ماهی تیلاپیا، تاثیری بر کاهش واردات این ماهی به کشور ندارد و نخواهد داشت.

ارسلان قاسمی در گفتگو با خبرنگار مهر، شرایط بازار ماهی را آرام توصیف کرد و اظهار داشت: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم ماهی قزل‌آلا سر مزرعه، بین ۸ تا ۱۱ هزارتومان است و حتی گاهی به دلیل شرایط بد اقتصادی، تولیدکنندگان محصول خود را ارزان‌تر از قیمت‌های مذکور نیز به فروش می‌رسانند.

وی با اشاره به اینکه امسال دولت تعرفه واردات ماهی تیلاپیا را به ۳۲ درصد افزایش داده است، اضافه کرد: با قیمت‌هایی که دلالان، این ماهی را در بازار داخل به فروش می‌رسانند، حتی اگر تعرفه آن به ۱۲۰ درصد برسد، باز هم واردات آن برای واردکنندگان سودآور است.

قاسمی با بیان اینکه ماهی تیلاپیا در بازار داخلی بسیار گران است، گفت: ما هیچ امیدی به کاهش واردات این ماهی نداریم؛ تحقق آن منوط بر این است که دولتمردان اقدامی جدی کنند که متاسفانه این کار را نمی‌کنند.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396710

خبر فوق مربوط به رسانه خبرگزاری مهر می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم