خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
عقیق:حضرت آیت الله سبحانی در دیدار رئیس و معاونین سازمان اوقاف و امور خیریه کشور اظهار داشتند: در برخی مناطق مبلغانی به صورت بومی حضور دارند؛ بنابراین اولویت باید با مناطق محروم باشد، در بسیاری از مناطق، شیعیان مسجد ندارند یا اگر مسجدی وجود دارد روحانی ندارد که این یکی از مشکلات اساسی است، حتی در تهران هم گزارش‌هایی مبنی بر کمبود مسجد وجود دارد که نباید اینگونه باشد.

معظم له بیان داشتند: اگر سازمان اوقاف همت اولیه را داشته باشد و چهار دیوار مسجد را بالا بیاورد، مردم دست به کار شده و بقیه مراحل را با کمک یکدیگر انجام می‌دهند.

حضرت آیت الله سبحانی افزودند: موقوفات در حال افزایش هستند و مراجع تقلید هم وقف‌هایی داشته‌اند که سبب ترویج این سنت حسنه می‌شود.

*انتقاد از تعطیلی مسجد کریمخان تبریز

این مرجع تقلید با اشاره به مسجد کریمخان در تبریز اظهار داشتند: این مسجد جزو آثار باستانی به شمار می‌رود؛ ولی در حال حاضر به خاطر پروژه مترو، درب این مسجد بسته شده؛ در چنین پروژه‌هایی باید از اوقاف و متولیان مسجد اجازه گرفته شود؛ در حالی که شاهد این مسئله نیستیم؛ بنابراین سازمان اوقاف باید در این زمینه حساس بوده و اقدامات لازم را انجام دهد.

معظم له افزودند: اخیرا درس وقف را شروع کرده‌ام و لازم است مباحثی که در این جلسات مطرح می‌شود در قالب‌های گوناگون صوتی و نوشتاری، در اختیار همگان قرار گیرد.

حضرت آیت الله سبحانی در بخش دیگری از سخنان خود از خدمات ریاست و مدیران سازمان اوقاف در سراسر کشور تشکر کرد و بیان داشتند: امروز قرآنی که توسط سازمان اوقاف چاپ می‌شود حتما باید از خط ایرانی بهره ببرد؛ اکنون در آستان قدس رضوی قرآنی خوانا و زیبا موجود است که من هم از همان چاپ استفاده می‌کنم؛ زیرا این مسئله تبلیغ اسلام به نحو احسن است.

*قرآن به خط ایرانی چاپ کنید

این مرجع تقلید با بیان اینکه جمهوری‌های استقلال یافته از شوروی سابق نیازمند قرآن‌هایی به خط ایرانی هستند، گفتند: دیگران قرآن‌هایی به خط عثمان طه در اختیار آنها قرار می‌دهند و ما نیز باید نسبت به چاپ قرآن به خط ایرانی اهتمام داشته باشیم.

معظم له ادامه دادند: حتی خود عثمان طه گفته است خط به صورت ارثی به ایران خواهد رسید و ترقی آن در دیگر کشورها نخواهد بود.

ایشان اظهار داشتند: مساله وقف غالبا برای مصارف خاصی از جمله برای عتبات عالیات، کمک به ایتام و محرومان و همچنین حجاج صورت می گیرد که البته خوب است؛ اما باید این فرهنگ را نیز در بین انسان های نیکوکار اشاعه دهیم که اگر می خواهند چیزهایی را وقف کنند، نیت آنها احیای دانش باشد.

معظم له با اشاره به اینکه در طول تاریخ شیعه، علمای بزرگی اقدام به وقف با هدف توسعه علم و دانش نموده اند، افزودند: سید مرتضی علم الهدی یکی از این بزرگان است، که در بین شهرهای بغداد و کربلا دو دهکده را برای تامین کاغذ علما و فقه ها وقف کرده است که این باید برای ما سرمشق باشد.

منبع:حوزه

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396709

خبر فوق مربوط به رسانهعقیق می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم