کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر:
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از رویترز؛ مجلس سنای آمریکا، لایحه تمدید ده ساله تحریم های ایران را تصویب کرد و آن­ را به کاخ سفید فرستاد تا با امضای باراک اوباما، به صورت قانون درآید.این لایحه با نود و نه رای مثبت و صفر رای منفی در سنا تصویب شد.پیش از این، مجلس نمایندگان آمریکا نیز این لایحه را تصویب کرده بود.
پایگاه اینترنتی مجلس سنای آمریکا روز پنجشنبه بیانیه سناتور مارک وارنر، قائم مقام آینده رئیس «کمیته اطلاعات سنا» را در خصوص تصویب تمدید قانون تحریم‌های ایران به مدت 10 سال منتشر کرد.سناتور وارنر در این بیانیه از تصمیم مجلس سنا برای تمدید قانون تحریم های ایران حمایت کرده و آن را اقدامی مصلحت‌آمیز توصیف کرده است. متن این بیانیه به این شرح است: «من امروز به تمدید قانون تحریم ‌های ایران به مدت یک دهه رأی دادم. این قانون که آخرین بار در سال 2006 تمدید شده بود، تحریم‌هایی را ضد شرکت‌های خارجی که در حوزه انرژی ایران - مؤلفه کلیدی اقتصاد این کشور - سرمایه‌گذاری کنند وضع خواهد کرد، اما این قانون به رئیس جمهور اجازه می دهد به صورت موردی از این تحریم‌ها چشم پوشی کند. بسیاری از تحریم‌هایی که در این قانون وجود دارد، از جمله آنهایی که سرمایه گذاری در بخش نفت و گاز ایران را مورد هدف قرار می دهند که بر اساس برجام، مورد چشم پوشی قرار گرفتند. من به شدت معتقدم که تداوم این تحریم‌ها برای حفظ قابلیت آمریکا برای وضع تحریم‌های دوباره ضد ایران در صورت نقض توافق هسته ای از سوی این کشور اقدامی مصلحت‌آمیز است، به علاوه، تمدید این قانون این پیام را به تهران ارسال می کند که تداوم رفتار تهاجمی و تهدیدآمیز این کشور قابل تحمل نیست. من همچنان از تلاش هایی که مانع دستیابی ایران به سلاح هسته ای می شود و تهران را تشویق می کند که از قوانین بین المللی و رفتار قانونی تبعیت کند حمایت می کنم.»

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396690

خبر فوق مربوط به رسانهطرفداری می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم