خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از رویترز، یک مقام ارشد در سازمان ملل روز پنجشنبه هشدار داد سودان جنوبی شاهد وقوع نسل کشی بوده و بیم آن می رود که این کشور به رواندایی دیگر تبدیل شود.

یاسمین سوکا، نماینده شورای حقوق بشر سازمان ملل پس از بازگشت از سفری 10 روزه به سودان جنوبی، در مقر این سازمان در شهر ژنو سوئیس گفت چندین منطقه سودان جنوبی شاهد وقوع پاک سازی قومی است.بر اساس این گزارش، سوکا شرایط موجود در سودان جنوبی را با آن چه پیش از نسل کشی سال 1994 در رواندا رخ داد، مشابه دانسته و اظهار داشت پاک سازی قومی در سودان جنوبی روندی دائمی را دنبال کرده و احتمال تبدیل شدن وضعیت این کشور به یک نسل کشی وجود دارد.فرستاده سازمان ملل به سودان جنوبی خاطر نشان کرد مواردی مانند محروم نگه داشتن مردم از دستیابی به غذا، تجاوز های جمعی ­و سوزاندن روستاها نشان می دهد یک نسل کشی در این کشور جریان دارد.سوکا تاکید کرد زمینه برای آن که سودان جنوبی به رواندایی دیگر تبدیل شود، فراهم است و جامعه جهانی وظیفه دارد از وقوع آن جلوگیری کند.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396675

خبر فوق مربوط به رسانه طرفداری می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم