خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
خبرگزاری فارس: توافق «ترامپ» با روسیه و ایران حول سوریه؛ اهرم فشار برای سرنوشت «اسد»

یک نشریه آمریکایی معتقد است توافق دولت بعدی آمریکا با ایران و روسیه برای پایان دادن به بحران سوریه، می‌تواند اهرم فشاری به ایالات متحده درخصوص سرنوشت «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه بدهد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، نشریه آمریکایی «فارین افرز» در یادداشتی به بررسی وضعیت ایران، سوریه و «بشار اسد» رئیس جمهور این کشور در دوره حضور «دونالد ترامپ» در ریاست جمهوری آمریکا پرداخته و نوشت: با اینکه سیاست ترامپ درباره سرنوشت اسد هنوز معلوم نیست اما اگر ترامپ بخواهد با روسیه و ایران برسر سوریه توافق کند، اهرم فشاری در این زمینه پیدا خواهد کرد.

در ابتدای این یادداشت با اشاره به اینکه تفکر ضد آمریکایی بخش جدانشدنی دیدگاه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می باشد، آمده است: آنها امیدوارند در دوره ریاست جمهوری ترامپ، آمریکا به دست خودش، از خاورمیانه جدا شود.

سوال اول درباره سرنوشت اسد در این دوره است. اگر ترامپ تصمیم به توافقی با روسیه و ایران برسر سوریه بگیرد، اهرم فشار بیشتری درباره این سوال پیدا خواهد کرد.

فارین افرز ادامه می دهد: سیاست ترامپ در قبال سوریه هنوز نامشخص است اما آنگونه که اسد در 14 نوامبر گفته بود، شاید او یک متحد طبیعی برای سوریه درنبرد با تروریسم باشد. این مسئله ترامپ در جناح ایران و روسیه برای حفظ کردن دولت اسد قرار می دهد...این مسئله می تواند منجر به توافق آمریکا با روسیه و ایران برای پایان دادن به جنگ سوریه باشد. اگر چنین شود، نتیجه حفظ دولت اسد خواهد بود.

این نشریه آمریکایی با اشاره به صحبت های یکی از فرماندهان سپاه می نویسد: اگر حمایت های تسلیحاتی ایران از حزب الله در لبنان نبود، اسرائیل مدت ها قبل تاسیسات هسته ای بوشهر و فردو را بمباران کرده بود.

فارین افرز در پایان تاکید می کند: در صورتی که ترامپ بخواهد با روسیه و ایران درباره سوریه همکاری کند، درجه تعهد تهران به اسد حیاتی خواهد شد. برای بسیاری در ایران، کنار رفتن اسد از قدرت قابل مذاکره نیست. سرنوشت اسد شاید به معنای تفاوت یک راه حل سیاسی با تداوم جنگ در سوریه باشد. ترامپ زمانی که به توافق با مسکو و تهران فکر می کند، نباید از این مسئله غافل شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396630

خبر فوق مربوط به رسانهفارس نیوز می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم