خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
شرق حلب شماری از شهروندان سوری که توانسته بودند از چنگال تروریست‌های تکفیری در شرق حلب بگریزند و به ارتش سوریه پناه ببرند، در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم از شرایط کابوس‌واری سخن گفتند که تکفیری‌ها برای آنها به وجود آورده بودند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم در جبهه حلب، نیروهای ارتش سوریه همچنان به عملیات نظامی خود در محله های شرقی ادامه می دهند، عملیاتی که از محور منطقه هنانو آغاز شد و تا کنون موفق شده اند 14 محله(شامل هنانو، الصاخور، بستان الباشا، الحیدریة، الشیخ خضر، بعیدین، جبل بدرو، الهُلک، سلیمان الحلبی، الأرض الحمرا، الشیخ فارس، الإنذارات، السکن الشبابی و البحوث العلمیة) در شرق را از لوث تروریست های تکفیری پاکسازی کنند.

ارتش سوریه در عمق محله های شرقی پیشروی کرده تا به منطقه الشیخ خضر در شرق اداره آب و فاضلاب برسد و با ورودش به این منطقه، پیشروی به سمت محله های الشعار و القاطرجی آسان می شود. ارتش سوریه هنگام ورود به منطقه الشیخ خضر به مقر گروه های وابسته به جبهه النصره و مقادیر زیادی سلاح هایی که گروه های تروریستی هنگام فرار به عمق محله های شرقی به جا گذاشتند، دست یافت و ساکنان این منطقه(آزاد شده در شرق حلب) به محض ورود نیروهای ارتش، به ابراز شادمانی پرداخته و اشک های شوق بر صورت های آنها سرازیر شد.

یک شهروند سوری با نشان دادن مقر گروه های تروریستی مسلح در منطقه «الشیخ خضر» می گوید: اینجا مقر ابوالفداء( از سرکردگان گروه تروریستی احرارالشام) بود، آنها(تروریست ها) در این مکان کپسول های گازی انفجاری و گلوله های خمپاره قرار می دادند و هر چیزی که وارد این منطقه می شد، در این مقر قرار می گرفت.

شهروندان سوری هنگام دیدن نیروهای ارتش سوریه به ابراز شادمانی می پردازند.

یکی از این شهروندان می گوید همینجا بر روی صندلی نشسته بودم که روز گذشته جوانان(ارتش) آمدند، یکی از آنها به من گفت : حاجی برخیز و با ما بیا .دقت که کردم، دیدم پرچم سوریه روی لباسش(یونیفورم نظامی) حک شده، آنگاه به او گفت : خداوند ارتش را زنده و پاینده بدارد. احساس کردم گویی دنیا را به من داده اند، خیلی خوشحال شدم، گویی کابوسی در سینه ام بود که (با آمدن نیروهای ارتش) رخت بربست.

انتهای پیام/

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396616

خبر فوق مربوط به رسانه تسنیم می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم