خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
جوانان جویای کار

عضو فراکسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: وجود دانشگاه‌های بسیار و فارغ‌التحصیلان آن سطح انتظارات را بسیار بالا برده و بیشتر مشکلات اشتغال از این امر نشأت می‌گیرد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از تسنیم، سمیه محمودی عصر امروز در مراسم افتتاح مرکز تخصصی سفال و سرامیک شهرضا با بیان اینکه با توجه به مشکلات اشتغال نیاز است که آموزش های فنی وحرفه ای گسترش پیدا کند، اظهارداشت: با توجه به مهاجرپذیر بودن شهرضا و ظرفیت هایی که این شهرستان دارد نیاز است که آموزش های فنی وحرفه ای در زمینه ایجاد اشتغال گسترش پیدا کند.

وی بیان کرد: شهرک های صنعتی، صنایع دستی، گردشگری جزو ظرفیت های شهرستان است و باید از این ظرفیت ها در راستای ایجاد اشتغال به نحو احسن استفاده کرد.

عضو فراکسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر ارتقای آموزش های فنی وحرفه ای در شهرستان، گفت: باید در زمینه فراگیری آموزش های فنی وحرفه ای در شهرضا فرهنگ سازی کنیم.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات کشور وجود دانشگاه های متعدد است، تصریح کرد: وجود دانشگاه های بسیار و فارغ التحصیلان آن سطح انتظارات را بسیار بالا برده و بیشتر مشکلات کشور از این امر نشأت می گیرد.

محمودی با بیان اینکه در دو شهرستان شهرضا و دهاقان 8 دانشگاه و مرکز آموزشی وجود دارد، گفت: افرادی که تحصیل کرده اند تئوری درس خواندند و عملی وارد رشته خود نشده اند، جوانان ما سرگردان هستند و نمی دانند چه کاری باید انجام دهند.

وی با بیان اینکه تحصیلات دانشگاهی با اشتغال همخوانی ندارد، افزود: گسترش آموزش های فنی وحرفه ای نیاز به فرهنگ سازی و هماهنگی بین دستگاه های شهرستان دارد.

عضو فراکسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 2.5 میلیون نفر زن سرپرست خانوار در کشور داریم، گفت: باید زنان سرپرست خانوار را توانمند کنیم و دادن تسهیلات خوداشتغالی به آنها کفایت نمی کند.

وی با بیان اینکه باید جوانان را به سمت ایجاد اشتغال هدایت کنیم، افزود: آموزش ها و پرداخت تسهیلات باید با یکدیگر همخوانی داشته باشند، بهزیستی، فنی وحرفه ای و زندان باید در بحث آموزش معتادان با هم هماهنگ باشند.

محمودی با بیان اینکه باید فروش کالاهای تولیدی را دنبال کرد، گفت: در 4 سال مدت نمایندگی ایجاد زمینه اشتغال را دنبال می کنم.

وی با اشاره به اینکه آموزش های فنی وحرفه ای یکی از زمینه های ایجاد اشتغال است، افزود: باید زمینه را برای ورود سرمایه گذار در شهرستان آماده کنیم تا مشکلات اشتغال شهرستان برطرف شود.

عضو فراکسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: سرمایه گذاری در شرایط فعلی یک ریسک است، باید برای سرمایه گذاران در شهرستان فرش قرمز پهن کنیم و نباید جلوی ورود سرمایه گذارن به شهرستان گرفته شود.

وی اظهارداشت: گردشگری، بوم گردی و صنایع دستی از ظرفیت های شهرستان شهرضا است و باید از این فرصت ها بهترین استفاده را در راستای ایجاد اشتغال انجام داد.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396604

خبر فوق مربوط به رسانه قدس آنلاین می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم