خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:

سرویس استانها جوان ایرانی؛ بخش مرکزی:

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، فدراسیون بین المللی شطرنج (فیده) برای نخستین بار حق میزبانی مسابقات شطرنج قهرمانی زنان جهان را به ایران داده است. این رقابت ها در سال ۲۰۱۷ میلادی، طی روزهای ۲۲ بهمن ماه تا ۱۵ اسفندماه در تهران و با حضور ۶۴ بازیکن از کشورهای مختلف در تهران برگزار خواهد شد.

طبق قوانین فیده، کشورهای میزبان در رقابت های مختلف باید مبلغی را در اختیار فدراسیون بین المللی قرار دهند تا از طریق این فدراسیون برای امور مربوط به رویداد مورد نظر از جمله پرداختی به بازیکنان شرکت کننده، داوران و ... هزینه شود. این مبلغ برای مسابقات قهرمانی زنان جهان حدود ۵۰۰ هزار یورو می شود.

محمدجعفر کامبوزیا، نایب رئیس ایرانی فدراسیون بین المللی شطرنج در گفتگو با خبرنگار مهر در این رابطه اظهارداشت»: قاعدتا تا پیش از زمان آغاز مسابقات مبلغ موردنظر باید توسط فدراسیون ایران به حساب فیده واریز شود اما به دنبال این هستیم تا تخفیف ویژه ای را از فیده برای ایران بگیریم.

وی تصریح کرد: البته گرفت تخفیف به این راحتی ها نیست؛ اصلا این طور نیست که من موضوع را با رئیس فیده مطرح کنم و نتیجه بگیرم؛ این موضوع باید در هیأت رئیسه مطرح و تصویب شود. سعی می‌کنیم حتماً تخفیفی را بابت میزبانی ایران از فیده بگیریم.

نایب رئیس ایرانی فدراسیون بین المللی شطرنج ابراز امیدواری کرد که بتواند با انجام این کار به ایران برای برگزاری هر چه بهتر مسابقات قهرمانی زنان جهان کمک کند.لینک کوتاه: betanews.ir/news/396588

خبر فوق مربوط به رسانهجوان ایرانی می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم